Perry Rhodan 611 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 611
Název:Ohnisko medocentrum
(Brennpunkt Medo-Center)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3457
Virový poplach na Tahunu – nákaza PAD se šíří
Hlavní postavy románu:

Turan Minho – Velitel těžkého křižníku BATRAL.

Mainac Tovarth – Navrátilec naváže kontakt.

Afshar Sarough – 1. důstojník Exploreru.

Ravengh McDrollyn – Muž s neurózou.

Moinsh Krogh – Výzkumný šéf medoplanety Tahun.

Atlan – Lord admirál bojuje proti lupičům lidí.

1. února 3457 opustí těžký křižník USO BATRAL, kterému velí Neoarkonidan Turana Minha, planetu EAST-TTN-333 83/ZAR-173 v Bluesanském sektoru, na němž se ukryla PADem onemocnělá posádka jedné stanice USO. BATRAL potká plukovníkem doktorem Mainac Tovrathem vedenou explorerskou loď EX-4007, která se dva roky zdržovala v odlehlém sektoru Eastside. Když se v radiokomunikačním rozhovoru s Minhem dozví o PADu a jeho důsledcích, odletí Tovrath se svou lodí na medoplanetu Tahun1).

Tam už nemohou masu pomoc hledajících lidí zvládnout. To, že se posádka EX-4007 nakazila PADem, ačkoli loď zůstala bez přímého kontaktu s infikovanými na oběžné dráze, dokazuje Arasovi Moinshu Kroghovi, specialistovi na galaktoabstraktní biotoxickou hypermathelogii, který vede výzkum PADu na Tahunu, že zárodky, které MARCO POLO přivlekl z paralelního universa2), pracují na pětidimenzionální bázi a dokáží se šířit po hypervlnách.

Transmiterem se Atlan, Gucky, Fellmer Lloyd a Takvorian poté okamžitě přesunou z Impérium-Alfa na Tahun. Zatímco tam pomáhají specialistovi USO Ravenghu McDrollynovi při honbě za agenty akonského Energetického komanda, kteří se pokouší, infikované transmiterem unášet, se 18. února podaří izolovat původce paraenergetická virové nákazy PAD. Vysokoenergetický virus se ukáže být nestabilní a při rozpadu vytvoří pole, které všechny hyperenergetické přístroje na Tahuna přivede k explozi3).

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál