Perry Rhodan 612 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 612
Název:Galaxie u propasti
(Galaxis am Abgrund)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3457
Přichází peklo – Haluťané jdou do boje
Hlavní postavy románu:

Sebastian – Mladý muž riskuje svůj život.

Pedral – Kapitán pasažérského plavidla.

Don Marin – Ředitel kosmodromu z Puralonu.

Atlan – Lord admirál je pronásledován.

Icho Tolot – Haluťana popadne amok.

Gucky, Ras Čubaj a Takvorian – Mutanti se pokoušejí zkrotit Haluťana.

24. února 3457 přistane halutské komando s deseti až patnácti tisíci individui, u kterých PAD vyvolal touhu zjednávat pořádek, na světech, které byly založeny sekundárními kolonisty z už plně vyvinutých pozemských kolonií. Na planetě Foktor-Pural vysvětluje Orschan Tackar, vrchní velitel halutské pozemní jednotky VII, že on a jeho soukmenovci následovali žádost o pomoc Perryho Rhodana, kterou Icho Tolot doručil Halut. Invazoři nepřijímají žádné námitky a zastaví jakýkoliv odpor nebo pokus o osvobození. Halutská kosmická loď tak 28. února zničí loď ESTRALONA, která má osm set lidí z planety Simmet-Sola-Sola odvést na Zemi.

Kvůli svému pobytu v paralelním vesmíru se Icho Tolot nachází v pokročilém stadiu onemocnění, které projevuje opětovným vzplanutím halutské nenávistí proti Lemurům1). 28. února zaútočí na Lemuria-Terrance Atlana, jehož život v poslední minutě zachránění Movator Takvorian, který Tolota svými parasilami dostane pod kontrolu.

Hnáni PADem indukovaným instinktivním strachem, který v nich vzbuzuje vzpomínky na hrůzy lemursko-halutské války2), odlétá Akonan Foktor-Pural a další na Haluťany dobyté pozemské koloniální světy a způsobí mezi obyvateli masakr. 6. března3) se na Zemi objeví akonská delegace pod vedením doposud jako popudlivého protivníka Pozemšťanů známého Bronka z Takailoisu, aby Perry Rhodanovi nabídla vojenské partnerství při definitivním zničení Haluťanů4).

Aktuální data:
4.8.2021
1566 před NGL
2. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459430.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!