Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 613
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 613
Název:Metla lidstva
(Geißel der Menschheit)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3457
Epidemie PAD postupuje – a strojový mozek ztrácí rozum
Hlavní postavy románu:

Atlan – Lord admirál obětuje planetu kvůli Zemi.

Ras Čubaj– Atlanův průvodce.

Takvorian – Atlanův průvodce.

Geoffry Abel Waringer – Profesor se stará o NATHANA.

Schmickrath a Purcell – Dva muži v útrobách strojového mozku.

Thring Malok – Radní prezident z Turass–Neo.

Přes transmiterovou cestu USO se Atlan, Ras Čubaj a Takvorian přesunou na Neoarkonidský svět Turass-Neo, planetu v M 13 ležícím systému Heycron-Nat, aby získali informace, zda arkonidský extramozek ve stadiu vývoje může pod vlivem hyperbiologického konstantního zatížení vyrábět parasugestivní záření, které by mohlo být nasazeno proti PAD-nákaze.

Současně si vyvine PADem nakažená plazmatická část lunární obří biopozitroniky NATHAN vědomě moc a stupňující potřebu se uplatnit, a chybná informace a nesprávné příkazy měsíčního mozku způsobí nebezpečné situace. NATHAN předá 13. března 3457 podplukovníkem Curdem Marseillem vedenému těžkému křižníku KRONSTADT s nejvyšší naléhavostí rozkaz, aby zničil mezi Sluncem a M 13 ležící, neobsazenou stanici USO-241. Při boji je zničen také KRONSTADT. Pro nezakalkulovatelné nebezpečí, které z NATHANA vychází, pronikne Geoffry Abel Waringer do nitra biopozitroniky. Podporován systémovými techniky Schmickrathem a Purcellem, může navzdory NATHANOVÝM protiopatřením přerušit balpirolový polovodič, kterou spojuje plazmu s pozitronikou.

Akim z Dhossaru, zvláštní velvyslanec velké skupiny z Akonu, vyzve Perry Rhodana znovu, aby Akonany podpořil při útoku na Haluťany, a oznámí přitom, že stáhli z pozemských kolonií a nyní se věnují těm v kulovité hvězdokupě M 13.

Mezitím dorazí Atlan, Čubaj a Takvorian, kteří poslední část cesty absolvovali s kurýrní lodí PONY EXPRESS, na Turass-Neo. Thring Malok, radní president planety, se ale zachová odmítavě a nezalekne se při pokusu Atlana oklamat ani vraždy. Teprve když se osm set halutských kosmických lodí k Turass-Neo přibliží, uvede v chod konstantní nabíječ. Atlan ale pozná, že Haluťanům je tím vsugerováváno, že ne Lemurové, ale Pozemšťané, jsou jejich nepřátelé a proto musí být zničeni. Aby Zemi zachránil, poškodí Atlan poté konstantní nabíječ a předá tak Neoarkonidany, kteří jsou produktem jeho vlastního výchovného programu proti degeneraci Arkonidanů, haluťanské touze po ničení. On sám unikne s Čubajem a Takvorianem na PONY EXPRESS1).