Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1491
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1491
Název:Transit na Terru
(Transit nach Terra)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1147 NGL = 4734
Terranec v doupěti lva - troufne si na výpad do Sluneční soustavy
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec si troufá k výpadu do Sluneční soustavy

Emzafor a Ayshupon - piloti CUEGGELU

Hewell Storn, Frank Lindom, Hela a Thora - postavy z masy terranských snů

Mort Gerrin - lovec snů

Perry Rhodan1) je na dohodnutém místě srazu očekáván Ayshuponem a Emzaforem. Po sedmidenním bloudění prorazí oba Nakkové a Terranec s CUEGGELEM Deftra-pole, které kombinuje vlastnosti deflektorového štítu s efektem fiktivního transmiteru a obklopuje celou Sluneční soustavu. Další pole uvnitř systému znefunkčňuje všechny speciálně nechráněné počítače a pohonné jednotky a je proto označováno jako Abstill (absolutní stání). Rhodanovu přání přistává na Zemi, označí Nakkové za nesplnitelné. Místo toho odlétá CUEGGEL k současnému řídícímu centru Sluneční soustavy, které se nachází v ocelové pevnosti Leticrona na Titanu2) a zabírá nyní oblast sto čtverečných kilometrů. Řídící centrála má délku a šířku přesně 3000 metrů a je 1300 metrů vysoká. V centrální oblasti zařízení vyzve Ayshupon Rhodana, by se pomocí helmovitého zařízení zapojil do systému Simusense.

Rhodan potká bytost ve třpytivé zbroji, která si říká Bůh řinčivého zvuku, a její tvář je skrytá v mracích, a stává se Hewellem Stornem. Storn, který patří k Pax Terra, terranskému mírovému hnutí, ztrácí právě po deváté těsně ve volbách proti Dorianu Waikenovi, zástupci Vnitřní expanzí k zdokonalení Mléčné dráhy, a stáhne se zpět do baru na ostrově v Jižním moři Waumini. Tam pozná Storn Oppose Hala, který terranský ráj považuje za přelud. Když Hela spáchá sebevraždu, aby od boha řinčivého zvuku získal propuštění, uvolní se Rhodan ze Stornovi reality.

Protože se chce dostat na rajskou Zemi3), použije Rhodan jednosměrný transmiter a stane se Franekm Lindornem.

Lindorn vyvíjí v antarktické stanici xenoformní rostliny, které se svou mimikry schopností mohou proměnit v libovolnou bytost, a které mají Dorianu Waikenovi pomoci při uklidňování Mléčné dráhy. Když Lindorn projeví spontánně nespokojenost se svou současností, dostane se díky nehodě ledové plachetnice do život ohrožující situace. Pobouřen tímto zřejmým zásahem syntronu, opustí Lindorn Antarktidu a odebere se do Terranie. Zas a znovu dotírají vzpomínky Rhodana a povrch Lindornova vědomí. Lindorn potká Thoru4), prožije šťastné časy s ní, pozoruje ale opakovaně trhliny v realitě. Nakonec přijde Thora při závodech kluzáků o život. Když se Lindorn poté chce sám zabít, kontaktuje ho snolovec Mort Gerrin a ukáže mu, že on, stejně jako téměř všichni Terranci, je sloučen pomocí čipu na zápěstí se Simusense, interaktivní sítí, a tak součástí kolektivního snového světa. Ve skutečnosti lidé na zemi vegetují, jsou intravenózně živeni, v zoufalých, šedivých obytných blocích. Když život individua ve snu skončí, postará se program, kterému snilci dali jméno Bůh řinčivého zvuku, pro nový start v subjektivním ráji5). Protože snolovec hledá zvlášť fantazující snílky, aby se na jejich snovém světu přiživil, všimnul si Gerrin Rhodana, jehož snová kvóta díky jeho nečetným exotickým vzpomínkám dosáhla extrémně vysoké hodnoty.

Rhodan může Gerrinovi a jeho společníkům uniknout a připojí se k sedmi zanedbaným dětem, kteří ho k sobě vezmou.