Perry Rhodan 1492 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1492
Název:Temná síť
(Das dunkle Netz)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1147 NGL = 4734
Muž poznává Terru - ráj pro blázny
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec poznává Terru

Mort Gerrin - snolovec

Bliss a Chinnvi - členové dětské bandy

Alara a Zamoo - snopomocníci

Dorian Waiken - Pán cest vstupuje na scénu

Perry Rhodan se dozví, že členové dětské skupiny, ke které se připojil, stejně jako příslušníci devíti ostatních dětských band Terranie, v první řadě usiluje o získání Simusense-čipu, aby se tak mohli místo jiných snílků připojit do sítě. Když si Bliss, náčelnice skupiny, opatří čip1), odvede mladá Chinnvi Rhodana ke své matce Alaře, snopomocnici. Z osmi set volných Terranianů patří asi dvě stě k Zamoo vedeným snopomocníkům, zatímco ostatní žijí jako snolovci2). Snopomocníci souhlasí sice principiálně s existencí Simusense, chtějí ale síť učinit přístupnou pro každého. V dobrodružné krajine Shonaar3), útočišti Zamoovi skupiny, dostane Rhodan multitaskingový náramek2), se kterým snopomocníci stejně jako lovci mohou vstoupit do snových světů a probudit jednotlivé snílky, zatímco jejich simusense-čipy přepnou do Stand-by módu.

Zamoo vypráví Rhodanovi, že před 150 lety muž jménem Giga upozornil pomocníky na transmiter k Titanu. Kromě Gigy se odtamtud ale nikdo nikdy nevrátil. Protože se už nikdo víc o transmiter nezajímá, opustí Rhodan snopomocníky. Když překvapivě mezi snílky objeví ženu, která zřejmě pochází z osadnického světa4), padne Rhodan znovu do rukou Morta Gerrina a jeho společníků, kteří ho odvedou k Pascalovi, hlavě snolovců. Ten je přesvědčen, že Rhodan je na základě svého snoindexu jako jediný člověk schopen přestát na Titanu čekající zkoušku a získat ultimatní modu, který umožňuje kontrolu nad sítí.

V Simusense snu demonstruje Pascal Rhodanovi své setkání s interpretem Gigacomu2), o kterém se dozvěděl od modulu a transmiteru na Titan, a nositel aktivátoru opět pozná v Gigovi Doriana Waikena. Zatímco získá do své moci Chinnvi a Alaru, přinutí Pascal Rhodana nakonec proniknout na Titan. Poté co s Chinnvi, Alarou, Gerrinem a jeho ženou překoná labyrint Simusense a pronikne k Ultimátnímu modulu, je Rhodan konfrontován s projekcí Waikena, která tvrdí, že všechno kontroluje a vetřelci se musí probojovat do řídící centrály Titan. Dříve než ho Waiken pošle na Zemi, přemístí Ayshupon a Emzafor nesmrtelného na CUEGGAL a uprchnou ze Sluneční soustavy, na jejíchž hranicích čeká Atlan s KARMINOU. Rhodan přestoupí do lodi Arkonidana a bezprostředně poté loď Nakků exploduje5).

Mezitím transportují roboti Alaru, Chinnvi, Gerrin a jejich společníky zpět na Terru. Alara je o měsíc později nalezena Pascalovými lidmi připojená k síti a zcela bez rozumu6).

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál