Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1262
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1262
Název:Škola hrdinů
(Schule der Helden)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 429 NGL = 4016
Rozhodující den na Teře - je otevřena Upanišadská škola
Hlavní postavy románu:

Sheela Rogard - mladá Terranka se stává klíčovou postavou

Llyn'Vough - Pán elementů na konci cesty

Perry Rhodan - bezmocný zajatec

Stalker - velvyslanec ESTARTU otevírá Školu hrdinů

Galbraith Deighton - šéf bezpečnosti na stopě Pána elementů

Llyn'Vough převezme identitu Lofuse Amirana Karifoduse z Cptn. Hornex, třetí planety slunce Wendelin v M 13, jehož obyvatelé pocházejí z explorerské lodi EX-414 sestřelené v roce 2349 Skokany. Později ve formě V'Aupertira »Období vědy« vystupuje jako hornexirský konzul Dr. Erasmus Espré Esperanto, udělá Terranku Sheelu Rogard, která se nachází v Sat-Techny zřízeném Hornexském konzulátu, na sebe závislou, a připravuje pomstu Stalkerovi. Současně prožívá Perry Rhodan skrze Llyn'Voughovu introspekci expanzi V'Aupertirů. Další proměna donutí Llyn'Vougha stáhnout se 11. srpna 429 NGL do astronautské osady Shonaar1), kde se promění ve V'Aupertira »Období dobyvatelé« a přijímá přitom stále vzhled jiných prostředí přizpůsobených potomků starého národa.

Zatímco všechny tři fenomény nadále postihují mocenskou oblast ID, vedou se na Zemi mezitím rozhovory k založení Galaktika, ke kterých se doposud účastní 383 národů. Podráždění vyvolá mezi delegáty založení Hanzovní kanceláře ve Fornaxu Hanzovní mluvčí Leilou Terrou.

Když 15. srpna na vrcholku Mount Everestu otevře Upanišadskou školu Čumulungma, která zvnějšku připomíná zámek Neuschwanstein, ale disponuje rozsáhlými podzemními zařízením, vysvětlí Stalker svým hostům první tři z deseti stupňů Upanišadu. »Char'imchar« (přes maso ven) zprostředkovává Shadovi totální kontrolu nad vegetativními funkcemi těla, zvyšuje reflexy a dává dokonalou necitlivost vůči bolestem. »Char'gonchar« (před ducha ven) obsahuje meditační techniky ke kontrole svého já a filozofické učení ke zdokonalení introspekce. Shad získá charisma, které mu umožní, ovlivňovat jiné podle své vůle bez psionických schopností. »Sh'ant« (boj) učí nakonec všechny možné formy sebeobrany beze zbraně. Po tomto kroku dostane Shad Dašidské vysvěcení a Sh'ant-kobinacaci2). V aktu diplomatické zdvořilosti se Julian Tifflor přihlásí jako první Upanišadský žák. Prvním ženským Shadem bude Nia Selegris2).

Během svátečního aktu v Upanišadské škole se Llyn'Vough, který má nyní vzhled V'Aupertira počátku »Období dobyvatelů« a jmenuje se Gamrin Krimalder, pokusí zabít Stalkera, selže ale a musí uprchnout. 17. srpna ho nový devoluční skok přesune do »Období barbarství«.

Rhodan je svědkem, jak V'Aupertirové (lidé země a slunce) po dlouhém boji státních jednotek jejich rodného světa V'Aupert (země ve světle) začnou navštěvovat ostatní planety své sluneční soustavy a po vývoji transičního pohonu se jim konečně díky konfrontaci s cizinci podaří přemoci své vnitřní odlišnosti.

Poté co mu Homer G. Adams předá náklad pararosy, ohlásí Stalker příjezd obchodní lodě od ESTARTU, která má kromě jiného na palubě zařízení zvané Teleport, které svému nosiči dovoluje simulovat schopnost teleportace3).

Jako James Coop naláká Llyn'Vough, který se od Terranců odlišuje přečnívající hlavou a úzkýma očima, Seelu Rogart, ke které se nyní cítí být emociálně přitahován, 5. září na Floridu, prožije tam s ním týden v masce Seminolena Osceola a nakonec se promění v barbara Shandora. Dříve než ho devoluce přemění na úroveň zvířecích předků, uprchne V'Aupertir do Evergladesu. Teprve když se v posledních zářijových dnech prabuňky V'Aupertira definitivně rozpustí, informuje Galbraith Deighton Sheelu Rogart, která rozpoznala jen část souvislostí, o skutečném pozadí událostí4).

Uvolněný duch Rhodana je přiváben psionickou sítí. Narazí tam na hejno duševních částic, které se označuje jako starý známý, ale nechce ještě odhalit svou identitu5). Nakonec dorazí Rhodan na EDEN II. ID se probudí ze spánku a aktivuje společně s Terrancem chronofosílii. Kotva Frostrubinu se uvolní a ID se v evolučním skoku konečně splyne s dvaceti miliardami lidských vědomí, které měl v sobě uložené. Dříve než se stáhne k procesu sebe nalezení, pověří superinteligence Rhodan, aby dohlédl na to, že BÁZE dorazí v závěsu s TRIICLE-9 na jeho původní stanoviště, protože pro definitivní opravu morálního kódu je nutné přesné nastavení6).