Menu
Informace o postavě:
Datum narození:399 NGL
Místo narození:Terra
Úmrtí:?
Výška:?
Národ:Pozemšťané
Popis:středně vysoká, štíhlá, krátké světlé vlasy, velmi hezká
Tituly:Věčný válečník

Nia Selegris byla první ženský Šad upanišadské školy Čomolungma. V roce 429 NGL jí bylo 30 let.

Popis

Selegris byla středně vysoká, štíhlá a měla krátké světlé vlasy. Byla velmi hezká.

Charakteristika

Nia Selegris byla velice inteligentní, sebevědomá a rázná.

Životopis

V roce 400 NGL se Nia Selegris narodila na Zemi.

Nia Selegris se v Čomolungmě seznámila s Julianem Tifflorem, nejprve ale vůči němu byla odmítavá a rezervovaná. Ale již v roce 429 NGL spolu oslavili Silvestr v Tifflorově domě u jezera Gošun. Později se stává jeho životní partnerkou.

Stejně jako Julian Tifflor absolvovala i ona deset stupňů školy Upanišad a společně s Tifflorem obdržela status Věčného válečníka. V boji obou Sothů Stalkera a Stygiana stála Nia Selegris s Tifflorem a Domo Sokratem na straně Stalkera. Zachránili ho po prohraném souboji. Stygian je proto vyhnal a Selegris, Tifflor a Sokrat byli pronásledováni jako odpadlí Panišové.

V následujících letech pracovala Nia Selegris v opozici proti Stygianovi. Po osvobození Mléčné dráhy se zúčastnila v roce 447 NGL letu Galaktického expedičního sboru do vesmíru Tarkan.

Ve stázovém poli ztratila 695 let. Nia Selegris pomáhala Julianu Tifflorovi jako velitelka lodi PERSEUS, aniž by odbržela nějakou zvláštní hodnost.

V březnu 1144 NGL vyrazila s křižníky PERSEUS, CASSIOPEIA a BARBAROSSA skrze černou díru Siragusa do Mléčné dráhy. Pokus se ale nepodařil. Místo toho se s expedicí dostala do domoviny Anoree.

Přibližně v této době si mutantka Irmina Kotčistovová pohrávala s myšlenkou zanechat svůj buněčný aktivátor právě Nie Selegris.

Ještě v roce 1206 NGL se Selegris objevovala po boku Juliana Tifflora. Když mu v listopadu tohoto roku byl ukraden buněčný aktivátor, podařilo se ho Selegris společně s Ronaldem Tekenerem a Dao-Lin-H'ay získat zpět.

Nia Selegris zemřela pravděpodobně v letech 1235 NGL1240 NGL přirozenou smrtí.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Nia Selegris« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)