Galaktický expediční sbor

Galaktický expediční sbor se skládal ze třinácti kosmických lodí, které se v roce 447 NGL vydaly pod Atlanovým velením do vesmíru Tarkan, aby tam podpořily Perryho Rhodana.

Sbor zůstal při přechodu do Tarkania ušetřen strangeness-šoku. To bylo možné díky plášti z virové substance bývalého Viroimpéria, která kosmické lodě obalila. Plášť se při přechodu úplně rozpustil.

Mezi obyčejnými astronauty, kteří se zúčastnili expedice, se rozšířilo pro tuto akci pojmenování Den otce. Výraz Den otce byl přitom použit jako synonymum pro nanebevzetí, a akci tedy také říkali Komando nanebevzetí.

Flotila se 28. února 448 NGL vrátila zpět z Tarkanu. AURIGA byla již dříve vyslána jako předvoj směrem do Mléčné dráhy. Ostatní lodě ji následovaly o něco později. Kvůli DORIFER-šoku a jeho následkům se lodě staly tak zvaným Tarkanským svazem.

Kosmické lodě

Jedenáct ze třinácti lodí byly 200 metrové kulovité křižníky AURIGA, CASSIOPEIA, CEPHEUS, CYGNUS, HERKULES, LACRIMARUM, LIBRA, MONOCEROS a PERSEUS, k nim pak patřil ještě pár lodí z TSUNAMI - TS-CORDOBA a TS-LYNX. K nim se přidaly ještě Atlanova KARMINA a HARMONIE, loď ophalského mistra pěvce Salaama Siina.

Účastníci expedice

Expedice se zúčastnily mimo jiné následující osoby:

Aktuální data:
28.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459546.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!