Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1379
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1379
Název:Cíl Anklam
(Zielstern Anklam)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
Setkání s poslem - Atlanova flotila v umírajícím vesmíru
Hlavní postavy románu:

Atlan - jeho flotila dosahuje svého prvního cíle

Ren-No - vedoucí projektu Anklam

Kertuul - vrchní komandér strážní flotily systému Anklam

Vir-Kon - posel

Atlanova pátrací flotila, která s pomocí viroimpéria a bez použití vektorierbarového Grigoroffu pronikla do Tarkanu1), dorazí do systému Anklam. Po kontaktu se zde zůstanuvšími Benguely a Juatafy je KARMINA Ren-Noem, který jí chce držet stranou od důležitých míst systému, pozvána na šestnáctý měsíc Langlaie, Virlam. Gon-Wen informuje Atlana o zážitcích Perryho Rhodana v Tarkanu a je následně od Ge-Ling-P'ua1) zpraven o historii Kartaniňanů v Meekorahu3). Poté vyzve Ren-No překvapivě galaktiky, aby systém opustili.

Na Atlanův rozkaz přenese Ras Čubaj teleportací Benguela Světlonoše a Juatafu Owe far Losta do KARMINY, ale galaktikové nezískají očekávané informace o ESTARTU. Na otázku na dvojitou sebevraždu odpoví Juatafu Arkonidanovi: »Čas zralosti přichází«. Dříve než teleporter oba odnese zpět, zjistí Fellmer Lloyd, že se z jejich těl uvolnil určitý podíl psionické energie.

S Trimaranem se objeví v systému Anklam Vir-Kon, posel centrály Vědomostní autority a určí transfer další čtvrtiny Hangaye na 30. listopadu 447 NGL. Kromě toho poručí Ren-Noovi, aby Benguely a Juatafy nechal na pokoji, protože projekt transferu nemohou narušit. Vyslanec, který nevystupuje v osobní formě, varuje Atlana před plánovaným výpadem do systému Ushallu, protože ho Hauriové kvůli přítomnosti hledačů Imago proměnili v nedobytnou pevnost. Místo toho radí galaktikům, aby navštívili třetí planetu slunce Zapurush, které leží poblíž Ushallu.