Perry Rhodan 1378 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1378
Název:Tajemný svět Cheobad
(Geheimniswelt Cheobad)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
Terranec v roli jiného - prozkoumává stanici materiální kolébky
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec v roli jiného

Beodu a Nai-Leng - Perry Rhodanovi průvodci

Rodaul - Bengule, který prožil »Modrý zázrak«

Kluppa - blázen a uchvatitel

Tarpo lum Nemess - Haurijský náčelník obce Sonkat na Cheobadu

Perry Rhodan zařídí, že flotila Juatafu a Benguelů opustí systém Ushallu cestou, která vede poblíž planety Cheobad. Boj, který poté vzplane mezi kosmickými pevnostmi tajného světa a loděmi hledačů Imago, dovolí Rhodanovi, Beodu a Nai-Lengovi přistát s mezitím se vrátivší LEDOU na Cheobadu.

Když Benguelská loď PAALINNEN, která předtím zachránila skupinku Haurii odmítnutých Vennoků a několik Juatafů ze zničených lodí, exploduje, utrpí Rhodan a jeho oba průvodci vědomí šok a získají náhle zlomkovité vědomosti o Afu-Metemovi, knížeti ohně, manifestaci jednoho ze členů Hexameronu. Rodaul, velitel PAALINNENU, který svou loď krátce před zkázou opustil, přistane se zvláštním kulovitým Juatafu Kluppou rovněž na Cheobadu. Kluppa považuje Rhodana za Afu-Metema. Protože také Hauriové v něm vidí váženého Knížete ohně, použije Terranec svůj nevysvětlitelně získaný nový status, aby získal přístup k řídící centrále materiální kolébky. Kromě toho se dozví, že Hexameron sídlí v Nachod as Qoor, »Díře věčnosti«, která leží daleko mimo Hangay.

Radiogram pravého Afu-Metema, jehož kulatá, bezvlasá, bezústá a beznosá hlava má na sobě dvě černé, v hlubokých důlcích ležící oči, vyvolá u Hauriů chaos. V rychlé reakci rozstřílí Rhodan řídící stanici a uprchne se svými druhy v DORIFER-kapsli. Když Haurii rekrutovaný Vennko na utíkající zaútočí, podlehne Rodaul a Kluppa dvojité sebevraždě. Rhodan, Beodu a Nai-Leng odstartují s LEDOU, aby vyhledali Nachod as Qoor2).

Aktuální data:
29.11.2021
1566 před NGL
29. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459547.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!