Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1372
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1372
Název:Dvanáct lodí do Tarkanu
(Zwölf Raumschiffe nach Tarkan)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
Výpad do neznáma - prolomí hranici mezi univerzy
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan se vydává do Tarkanu

Julian Tifflor, Ratber Tostan a Salaam Siin - Atlanovi průvodci

Hue-Win - protektor z Doguangu

Laonn tet Veegnar - zajatý Hauri

Man-Gro - »Tygr královský« dostane návštěvu

U X-DOOR je mezitím dvanáct vektorierbarovým Grigoroffem vybavených lodí Tarkanského svazu, ke kterému patří také Atlanova KARMINA a Ratber Tostanova TS-CORDOBA1), připraveno k odletu. V KARMINĚ se kromě Iruny z Bass-Thetu nachází také Julian Tifflor, Nia Selegris, bývalí vironauti Stronker Keen a Lavoree2), Sato Ambush, Fellmer Lloyd a Salaam Siin2), jehož HARMONIE je ukotvena k Atlanově lodi, a jako hosté také dvanáct Kartaniňanů pod vedením Ge-Liang-P'uo. ID zařídí, že celá substance virolodí, mračno o hmotnosti deseti miliard tun, které představuje zbytky Viroimpéria3), obklopí dvanáct lodí, aby vyrušilo strangeness Tarkanu.

Když flotila pod velením Atlana 30. září 447 NGL pronikne do Meekorahské Hangaye, utrpí členové jejich posádek jen lehký šok a viromraky ztratí pětinu své hmoty. Během letu k systému Synguiso1) je lodní svaz Kartaniňanů, kteří jednoho z předních Hauriů, Zrcadlo ohně, zajali, přinucen k přistání na koloniálním světě Doguang, aby ho ubránili před očekávaným útokem služebníků Hexameronu. Když TS-CORDOBA část útočících lodí Hauriů zničí a zbytek zažene na útěk, hledají Atlan a Tifflor vězně, ale ti spáchají sebevraždu. S jedním z Hauriů na palubě opouští Tarkanský svaz Doguang a dozví se z haurijského radiogramu, že mrtvý Noori pan Lotok byl vedoucím projektu »Závěr času« a že Tuun lop Paral je jeho následníkem. Laonn tet Veegnar, zajatec galaktiků, selže při pokusu posádku KARMINA překonat psionickou písní, a vezme si tak život, zatímco vyšle svou duševní energii proti sobě.

14. října dorazí Atlanův svaz do systému Synguiso. Man-Gro1) označuje symbol ESTARTU, který nosí na šatech, za znak Projektové organizace4). S pomocí Haurijského znalce Teng-Wu zjistí Salaam Siin, že Laonn tet Veegnarova píseň obsahuje poselství, že Pán Heptameru se probudil na okraji Díry věčnosti5).

15. října provedou galaktické lodě, chráněné a řízené viromrakem, přechod do Tarkanu6) a materializují se v prostoru Anklamu7). Zbytky viroimpéria se přitom zcela spotřebují8).