Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1172
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1172
Název:Triumf kosmokratky
(Triumph der Kosmokratin)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014
Višna u cíle - Země je její
Hlavní postavy románu:

Višna - odpadlická kosmokratka připravuje vítězství

Chthon a Ernst Ellert - stín a Terranec jsou pronásledováni

Liiz, Chuum a Aarl - bytosti z perforační zóny

Elmsflamme - pozorovatel

V pocitu jistého triumfu nad Terrou1) ignoruje Višna v květnu roku 427 NGL malou kosmickou loď, která se nachází na vnější hranici Koridoru hrůzy1). Převeze na Měsíc Liiz, Chuuma a Aarla, tři lovce lidí ze Suunu v galaxii Ohňočočka, kteří byli zachyceni stěnou Koridoru hrůzy2), s »Mašinérií«, soudkovitým robotem, který obsahuje zbraňový arzenál zabijáků, a dá jim rozkaz odstranit Chthona a zničit NATHANA, a slibuje jim jako odměnu svobodu. Trojice vzdálených humanoidů, 1.50 metru vysokých lovců má bezvlasou hlavu, kterou obtáčí trubicovité, svítící oko, a na které se nachází obrovské ušní boltce a bezertá ústa. Skrze transparentní bojové obleky je jasně rozpoznatelná pestře se měnící kůže.

Nakonec přistane kosmokratka na Zemi a poručí Viroimpériu vyslat meta-agenty. Mocná masa červeně až oranžově zbarvených, z virů vybudovaných, krystalických útvarů, které mají tvar listu nebo kola a jsou schopny molekulární a atomové přeměny, dorazí na Zemi. S jejich pomocí změní Višna velkou oblast Terranie na shluk černočerných hradů a cizorodých útvarů. Z HQ-Hanzy vnikne Višnin palác, Viroostrůvek, obrovská, krvavě rudě zářící, krystalická stavba s vysokými cimbuřími, arkýři a věžemi, jejíž centrum tvoří síťový sál. Kromě toho Višna mentální bouří připravuje vytvořit virotronické sesíťování minizemí s Viroimpériem. Když se Elmsflamme, strašidelný, modře zářící útvar, vynoří na Zemi, pozná kosmokratka, že se »ti druzí« k ní snaží proniknout, a pokusí se útvar, i když jí to dočasně ochromí, vlákat do pasti.

Mezitím tři zabijáci zničí na Měsíci velkou část NATHANA a vydají se na lov Chthona, jehož stabilita stále klesá. Ernsta Ellerta, který se jim postaví s kočičím kyborgem Mister Young, ušetří, protože jim jejich etika zakazuje zabíjet bytosti, na jejichž hlavu není vypsaná žádná odměna. Nakonec Teletemporarier nechtěně způsobí smrt jednoho z lovců, zatímco poškodí jeho oblek, a společně se Chthonem se přesune transmiterem do Terranie. Oba přeživší lovci je následují, jsou ale zabiti Chthonem, kterému se podaří dva meta-agenty s porouchaným základním naprogramováním mentálně ovlivnit. »Mašinérie« krátce na to zničí sama sebe. Stín získá novou sílu, v Elmsflamme vidí tvář se žlutýma očima a ví proto, že se »on« přiblížil. Višna, která na sebe vezme vhled svůdné Belice3), zničí ale Elmsflamme a nechá Ellerta a Chthona zajmout meta-agenty. Nakonec Řádoví muži vyšlou signál a spustí se virotronické sesíťování. Miniaturní Země se rozzáří.