Perry Rhodan 1173 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1173
Název:Počítačový svět
(Computerwelten)
Autor:Detlev G. Winter
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014
Miliardy Mikrozemí - virotronické sesíťování začíná
Hlavní postavy románu:

Taurec - troufne si do Koridoru hrůzy

Roi Danton a Demeter - Taurecovi společníci

Višna - odpadlická kosmokratka stojí před nejvyšším triumfem

Kámen Noční světlo a Trýzeň Křížové oko - Řádoví muži Viroimpéria

Reginald Bull - Terranec je "sesíťovaný"

Zatímco se Země a Měsíc nezadržitelně blíží ke konci Koridoru hrůzy, na kterém se nachází Viroimpérium, ztratí lidí na 10.4 miliardách miniaturních Zemí, které chce Višna skrze virotronické sesíťování spojit s obrovským Viropočítačem, své vzpomínky a objeví zařízení pro svou budoucí činnost. Obléknou si »zbroj«, která se skládá z flexibilního, černého viromateriálu a mohou z ní vycházet hustá »síť« z jemných, rudě zářících energetických vláken. Třetím předmětem výstroje představuje »jet«, podle odhadu zmenšených lidí pět metrů dlouhé a dva metry široké, černé surfařské prkno z virohmoty. Společně se svou miniaturní Zemí, která se skládá z degenerované energie a sextadimové komponenty, svou vlastní nadbytečnou hmotou, tvoří každý z potenciálně zmenšených lidí viročip, jehož jádro obsahuje obří virus, Virotron. Chráněni jsou zbrojí, řídí zmenšení lidí, jako bouřkojezdci na svých jetech, nad povrchem viročipů plynoucí datové proudy. Vždy jeden Řádový muž kontroluje dva až deset tisíc viročipů. Členové Řádu virů jsou velcí, hubení, z virohmoty existující humanoidi, které mají vlastní vědomí a jsou oblečeny do zelené, z virů složené prachové kutny. Hlavu zakrývá kapuce, z jejichž otvorů blyští bílé světlo. Řádoví muži se zdržují v časových věžích, padesát metrů vysokých, v mnoha barvách se třpytících, skleněných útvarech, jejichž tvar připomíná stalagmity. Jsou to čtyřdimenzionální, data sbírající sondy, jejichž podzemní časové šachy se kromě prostoru rozkládají také v čase. Každé časové patro vyhovuje jiné epoše, do které Řádoví muži mohou nahlédnout, pokud sestoupí do časové šachty. Nulové patro, nejnižší bod šachty, se nachází ještě před okamžikem Velkého třesku a tak mimo obvyklé přírodní zákony.

Zatímco Višna čeká na to, že Chthonova existence skončí na nulovém patře v časové věži Řádového muže Trýzeň Křížového oka, je zachycen Ernst Ellert na nejhlubším bodě časové šachty Kamene Nočního světla. Teletemporarier získá důvěru Kamene Nočního světla a může s jeho pomocí jako projekce získat spojení s mnoha viročipy Řádového muže a uvolnit jejich bouřkojezdce, mezi nimi Reginalda Bulla a Galbraitha Deightona, z počítačového tranzu. Osvobození bouřkojezdci začnou cílenými manipulacemi datových toků rozdmýchávat informační bouře, aby narušili pokračující virotronické sesíťování a přístupem do Viroimpéria narušili Višninu moc. Když je padesát procent jeho viročipových bloků zbaven řízení, stane se Kámen Noční světlo automatickou zpětnou vazbou spojencem Terranců.

Mezitím využije Taurec1), který skrze Elmsflamme pozoroval procesy na Zemi, všechno pro to, aby proniknul k Chthonovi, který má skrze sebe samého zabránit Višniným akcím. Společně s Roiem Dantonem a Demeter se zmocněnci kosmokratů podaří proniknou se SYZZEL do stěny Koridoru hrůzy. Tam je malá loď dočasně zadržena, Demeteřina akce jí ale opět osvobodí. Nakonec se SYZZEL dorazí na Zemi. Kámen Noční světlo varuje své druhy, když při pátrání po stínu chtějí proniknout do jeho nebezpečné časové věže. Skrze informační bouři se rozplyne mezitím časová věž Trýzně Křížového oka, a Chthon je osvobozen. Stín potká Taureca a anamnéza obou může začít.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál