Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1165
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1165
Název:Einsteinovy slzy
(Einsteins Tränen)
Autor:William Voltz
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014
Miniaturní Země - miliardy světů pro miliardy lidí
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - jeden muž - sám na jednom světě

Ernst Ellert - bývalý teletemporarier se vrazí zpět do svého originálního těla

Chthon - stín se připojuje k Ellertovi

Bradley z Xanthenu - velitel RAKALA WOOLVERA

Taurec - vyslanec kosmokratů při pátrání po sobě samém

Mezi Zemí a Měsícem se objeví miliardy azurově zářících kuliček s průměrem od 1.20 do 1.30 metru, které driftují k Zemi. Z bublin vychází šestidimenzionální záření, u kterého NATHAN zjistí podobnost se sextadimovým zářením potenciálního kompresoru »Mistrů ostrovů« na Hororu1). Současně vysávají produkty technomanského efektu terranské elektrárny a energetické zásobování lidské civilizace se zhroutí. Největší část energie je uložena, část je ale odvedena do osmnáctimetrových, jehlám podobných přístrojů, které představují nejčastější formu technomanských agregátů.

Ernst Ellert2), který po prvním procitnutí ve svém vlastním, novém těle3) upadl nejdříve do šoku, opustí nyní v od ID nabitém mrtvém těle mauzoleum a prochází Terranií, jejíž vzhled se po technomanických efektů zcela změnil. Ellert opět pozná obrazy, které mu ukázal Harno2). Při pohledu na přibližující se koule napadne teletemporariera výraz »Einsteinovy slzy«. Pozvolna se jeho vzpomínky začínají kompletovat. Když v další vizi spatří, jak se Země rozpadne na miliardu identických duplikátů, je mu jasná souvislost s Višninami pohromami, které mají Zemi rozkrájet na kousky4). Ellert prozradí Reginaldu Bullovi a Julianu Tifflorovi, že cílem sedmi pohrom je sesíťování lidstva s Viroimpériem. Dříve než se podaří něco proti Einsteinovým slzám cokoliv podniknout, upadnou všichni lidé do stavu nehybné naděje a začnou se nakonec pomalu scvrkávat. Kromě Ellerta nezní změnou postižen jen Chthon, jehož síly dále ubývají. Protože je NATHAN nucen se před koulemi chránit energetickým štítem, musí se Ellert a Chthon sami pokusit odrazit Einsteinovy slzy. Když se neúspěšně vrátí k Zemi, jsou napadeni jehlovitými technomanickými útvary, které se ukáží jako letuschopné. Nakonec se technomanické přístroje rozdělí rovnoměrně mezi všude kolem postávající lidi. Intenzita záření koulí poleví, a jejich povrch se promění v maličké vyobrazení Země. Ellert a Chthon pozorují, jak lidé, kteří se scvrkli na velikost viru, jednotlivě padají na povrch miniaturních Zemí.

Bull se probudí osamělý na Zemi, na které nejsou ani lidé, ani zvířata nebo rostliny. Marně se pokusí odstartovat se space-jetem nebo kluzákem. Krátce později spatří Bull silně předimenzovanou Ellertovu tvář.

Společně opustí teletemporarier a stín Zemi, aby se na Měsíci odebrali k NATHANOVI5).

Mezitím opustí Taurec6), který cítí blízkost hledaného, své společníky, nemůže ale vysvětlit, že se nachází na honbě po sobě samém, se SYZZELEM RAKALA WOOLVERA a objeví trubkovou n-dimenzionální irregulairu časoprostorové struktury, ve které se zřejmě nachází Země. Pokus otevřít bublinu jehlovými kanóny selže7).