Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmologie > Viroimpérium
hledat

První viroimpérium bylo obrovské dílo, tak velké jako galaxie, vytvořené, aby kosmokratům radilo v boji proti chaotarchům. (poznámka: Viroimpérium bylo se dalo možná označit za obrovský biopočítač, což ale zdaleka nevystihuje jeho podstatu)

Historie

Viroimpérium poskytovalo kosmokratům dobré služby, dokud se kosmokratka Višna nerozhodla zabrat si Viroimpérium pro sebe.

Když Višna svého ducha nechala protéct do Viroimpéria, aktivovalo se prastaré bezpečnostní zapojení, o kterém Višna jako samotářka nic nevěděla. Viroimpérium se rozpadlo na své nejmenší součástky (viry), které se materializovali po celém vesmíru a tam se, ne mrtvé a ne živé, stali nerozlučnou součástí biologie.

Část roztroušených vírů vytvořila v sektoru Varnhagher-Ghynnst Spoodijské mračno.

Duch kosmokratky Višny se nemohl včas stáhnout a tak i on byl rozmetán na trilióny odštěpků vědomí. Tím, že byl její duch nerovnoměrně rozdělen po Viroimpériu, existovali po výbuchu viry, které byly zcela bez Višniny komponenty.

Pak byla zhotovena za Viroimpérium náhrada: planetární biosyntronika jménem Gorgengol. Došlo k mutaci biologické části (pravděpodobně se na tom podíleli mocnosti chaosu).

O miliony let později zrekrutovali kosmokraté bytosti (třeba Quiupua), kteří měli v budoucnu trávit život tím, že budou z virů sestavovat nové Viroimpérium. Podařilo se jim vytvořit druhé Viroimpérium s průměrem 5 světelných hodin s pomocí prachového mračna Srakenduurn. Krátce před dokončením ho ale Belice, odštěpek Višny, zabrala.

S pomocí Viroimpéria mohla nově vzniknuvší Višna naplánovat a provést dobytí Terry. Tato planeta byla do té doby rodným světem vynalézavého pomocného národa kosmokratů a měla se tak stát centrem její budoucí říše.

Ještě v Koridoru hrůzy byl povrch Terry naprogramovanými viry změněn a lidé uzavřeni v Einsteinových slzách. Pomocí manipulace Ernstem Ellertem se podařilo odnož Viroimpéria jménem Kámen noční světlo strhnout na stranu Terranců. To dalo Taurecovi možnost, že rozmetal negativní součást vědomí Višny.

Lidé byli osvobozeni a z Viroimpéria se stal zlatý prstenec kolem Sluneční soustavy, zatímco Země a Měsíc se vrátili na svou starou pozici.

V roce 429 NGL se zbytky viroimpéria separovaly a vypověděli kosmokratům službu. Protože už nemohli poskytovat dostatečný výkon, aby naplnili svou původní úlohu, rozdělili se na jednotlivé viromraky a nabídly se potenciálním Vironautům jako takzvané virolodě.