Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1390
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1390
Název:Brána DORIFERU
(Die Tore DORIFERS)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: kolem 2 milionu let př.n.l. / kolem 50.300 př.n.l. / 447 / 448 NGL = 4034 / 4035
V Díře věčnosti - bludná pouť ztraceného světa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec u Nachod as Qoor

Beodu - Rhodanův přítel je »nabit«

Horn a Bono - dva humanoidi z planety Credo

Bilgeron - Juatafu s ostny

Perry Rhodan pochopí, že Nachod as Qoor není, jak se původně domníval, černou dírou, ale že se jedná o kosmonukleotid. V kosmické stanici, která připomíná DORIFER-station1) najde 4. prosince 447 NGL roboty Juatafu. Fungují jako poradci mladých Nakků, kteří jsou školeni v »Díře věčnosti«.

Když společně s Beodu vletí do kosmonukleotidu2), pozná Rhodan, že je identický s DORIFEREM. LEDA se dostane do oblasti vlivu minulostního psiqa, který byl odražen dva miliony let do minulosti po umělém zvýšení gravitační konstanty Tarkanu mocnostmi Šesti dnů3). Sledujíc volání o pomoc, dorazí LEDA v psiqovi na Credo, jedinou planetu rudého slunce Hangaye, a Rhodan a Beodu, který uvnitř DORIFERU nemůže snít, narazí na dvacet osm Crederů. Malé, humanoidní a telepaticky nadané bytosti jsou posledními přeživšími z národa, který před zvyšováním gravitační konstanty stál bezprostředně před oduševněním. Každé z dvaceti sedmi těl disponuje duchovním obsahem 450 Crederů. Rhodan informuje Credery o plánech Hexameronu a zažije nakonec, jak dvacet šest těl zemře. Bono, pozůstalý, přijme všech dvanáct tisíc vědomí a přesune se s Rhodanem a Attavennem do DORIFER-kapsle, která byla předtím neznámými silami přesunuta do blízkosti brány DORIFERU, která existuje také uvnitř Psiqů.

Přes bránu se LEDA vrátí do vnitřku kosmonukleotidu. Aby získal informace o osudu ESTARTU, navštíví Rhodan dalšího minulostního psiqa, ale teprve při pátém pokusu se dostane do času před 55‘000 lety a je v systému Ushallu4) svědkem rozhodujícího střetnutí mezi ESTARTU a Pánem Heptameru a je následujícími flotilami Kartaniňanů a Hauriů. Heptamer, který disponuje větší energií, přesune duel obou psionicky aktivních duchovních bytostí na planetu Zerenghaa5). Oheň, který Hauriové vyšlou na pozici ESTARTU, vyvolá ohromné zemětřesení. Energii, kterou svému protivníkovi odebere, Pán Heptameru očividně přijme.

Nakonec ESTARTU zdánlivě zanikne v mocné psionické erupci, která pána Hexameronu dočasně ochromí. Rhodan je přesvědčen, že superinteligence svůj zánik jen předstírala6). Když se stáhne zpět ze systému Ushallu, je LEDA sledována Pánem Heptameru, stačí ale před psionickou šokovou vlnou prchnout přes bránu DORIFERU do vnitřku kosmonukleotidu.

DORIFER-kapsle a loď Juatafu Bilgerona, který Imaga se čtyřmi mu svěřenými Nakky ze stanice brány sledoval, jsou přivábeny jedním černým psiqem. Ten podle výroku Nakka reprezentuje uplynulý čas, ve kterém se DORIFER kvůli opakovaným manipulacím uzavřel. Aby svým druhům umožnil návrat, opustí Bono proti Rhodanově vůli DORIFER-kapsli a vyšle svou mocnou zásobu energie na Nakka, který tak prorazí obal psiqa. Díky svému homopolárnímu náboji jsou LEDA a loď Juatafu při transferu vrženy do vnitřku kosmonukleotidu.

Temporální efekty DORIFERU způsobí, že LEDA dorazí do normálního prostoru Tarkanu teprve 3. ledna 448 NGL7). V očekávání »Času zralosti« se bezpočet lodí Juatafu a Benguelů shromáždilo před bránou DORIFERU. Sledovali volání Bilgerona, který kosmonukleotid předtím opustil. Ačkoliv ho Beodu, který se pobytem uvnitř DORIFERU psionicky nabil, po snu varuje před »vrtkavou září«, následuje Rhodan pozvání vlivného Benguela Duchaře do JANAGASHE. Benguel se ale odhalí jako Afu-Metem, Kníže ohně8).