Perry Rhodan 1391 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1391
Název:Kníže ohně
(Der Fürst des Feuers)
Autoři:Ernst Vlcek, Peter Griese
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 448 NGL = 4035
Zajatec Hexameronu - Afu-Metem poodhalí několik tajemství
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - vězeň Afu-Metema

Beodu - Rhodanův společník

Afu-Metem - Kníže ohně vydá všanc několik tajemství

Starý mudrc - vůdce Benguela

Adam a Zett - dva roboti

Ondrum - Attavenno z minulosti

Afu-Metem oznámí Perry Rhodanovi, že chce, aby Benguelové a Juatafu dostali svého Imago, varuje ale Rhodana před tím, aby své přívržence proti němu poštval. Centrum ze sto tisíc jednotek složeného JUNAGASHE, je pro Pozemšťana nepřístupné. Marně se pokouší Benguely a Juatafy v proslovu upozornit na své zajetí. Později prosí při přijetí u Starého mudrce Junagashské Benguely o pomoc, ale vůdce Benguelů to odmítne.

Beodu se stále více ocitá v moci svých denních snů, jejichž matoucí obsah se opakovaně vysvětlí následujícími událostmi. Ve skutečnosti, že se Beodův přítel z mládí Ondrum, který před lety na jeho rodném světě, planetě Ven v systému Umbril, utopil a Attavenno se cítí být zodpovědný za jeho smrt, zůstal ve snech na živu, vidí Rhodan poukaz na to, že ESTARTU ještě existuje.

Protože Pozemšťan naléhá na vysvětlování, oznamuje Afu-Metem, že Hexameron je tvořen třemi jako Metem nazvanými Knížaty síly (Kníže ohně, Kníže bouře, Kníže přílivu), a třemi jako Letel nazvanými Knížaty víry (Kníže čistoty, Kníže dogmatu, Kníže zbožňování). Otázky po Pánovi Heptameru označuje Kníže ohně za rouhání1).

Když Afu-Metem dočasně JUNAGASH opustí, objeví Rhodan záznam svého vlastního střetnutí s Knížetem ohně na Cheobadu2) a k jeho velkému překvapení řetězec rozhovorů, které vedl Afu-Metem s Atlanem3). Nakonec narazí ve vězeňské cele na pravého Starého mudrce a pochopí, že Afu-Metem hrál jeho roli, a pochopí význam snů, ve kterých Beodu zažívá rozdělení jedné bytosti.

Afu-Metem se představí jako falešný Starý mudrc, a posmívá se, že má mnoho životů a ozřejmí mu tak význam dalších snů. Pokus Knížete ohně, ovlivnit Rhodana psíkyberpolem, zmaří LEDA, která osud Terrance ze vzdálenosti hlídá, s pomocí Pedasu4).

Když se skupina Juatafu a Benguelů násilně prořeže k jejich Imagu a spáchá dvojitou sebevraždu, postřehne Rhodan během světelného záblesku měkký mentální hlas, který mu vysvětluje, že Kníže ohně je silný, ale ne nepřemožitelný, a vyzve ho, aby Juatafu a Benguely, své zmatené a poblouzněné děti, zavedl k místu, na kterém se splní jejich naděje a kde mohou nalézt nový domov. Kromě toho nemá spustit zrak z Beodu, protože něco z něho žije v mrtvém a něco z toho mrtvého, který nesmí býti mrtvým, žije v jeho silném duchu, který musí být zachován5).

Rhodan a Attavenno se pokusí utéct, a Afu-Metem, který má stále ještě formu Duchaře, je překvapen objevením se tuctu cizích lodí a vydá se je sám pronásledovat6).

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál