Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1392
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1392
Název:Sraz u Y-Gate
(Treffpunkt Y-Gate)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 448 NGL = 4035
Let k osamělému slunci - s Atlanem na 4. planetě
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan to hraje s Pánem Ohně

Ratber Tostan - velitel TS-CORDOBA se nenechá překvapit

Afu-Metem - velký soupeř galaktického expedičního sboru utrpí porážku

Juri Katčenko, Aaron Silverman a January Khemo-Massai - trojice Atlanových společníků na Alapa

16. ledna 448 NGL se KARMINA, TS-CORDOBA, LYNX, AURIGA, MONOCEROS a ostatní lodě Tarkanského svazu1), které dosud marně hledali Nachod as Qoor, shromáždí na dohodnutém místě srazu poblíž z Meekorahu pocházejících hvězdných mas na okraji čtvrté čtvrtiny Hangaye u žlutého slunce Y-Gate.

V Ratber Tostanově Tsunami utrpí část astronautů probudivších se z hlubokého spánku2), jako následek dvojitého strangeness-šoku psychický zkrat. Tarkanský svaz odstartuje k základně Hauriů u časoprostorové deformace Borj amm Droar (Pól světového přílivu), kterou Atlan objevil šedesát tisíc světelných let daleko v intergalaktické prázdnotě. V ochraně ASP pronikne TS-CORDOBA do časoprostorové vrásy a narazí na modré obří slunce Girratu, kolem kterého krouží pět planet na společné dráze.

Protože z radiogramů Hauriů vyplývá, že je Afu-Metem očekáván, přistane Atlan, Tostan, Posy Poos, Juri Katčenko, Aaron Silverman, Ali Ben Mahur a January Khemo-Massai 22. ledna se space-jetem TS-J 1 na největší planetě, průmyslovém světě Alapa. Při příletu se dozvědí, že se blíží zkouška Ohnivé bouře3).

Atlan se rozhodne osvobodit Benguely a Juatafu držené Haurii k experimentálním účelům, ale ti ho prosí aby nezasahoval. Když se objeví jeden Venno, polehnou Benguelové a Juatafu dvojité sebevraždě, a Atlan zaslechne mentální poselství: »Střež se před ohněm Afu-Metema! Jsi nositel klíče, který ti otevřel přístup k duchům zmatených dětí. Použij ho a spěchej, protože Čas zralosti je blízko. Nestarej se o ty, kteří před tebou leží v bezvědomí! Nic jsem jim nevzal. Je jich mnoho, a brzy už nebudou osamělí.«

Najednou se ukáže Afu-Metem ve formě Benguela, obklopí Arkonidana s energetickým štítem a vysvětluje mu, že byl pozorován už od svého přiblížení k Borj amm Droar. Tostan ale zničí projektory štítu. Ve vzpomínce na úspěch, kterého kdysi pomocí luku a šípu dosáhl proti zdánlivě nepřekonatelnému protivníkovi4), poručí Atlan svým kamarádům, aby na Afu-Metema zároveň pálili s vysokoenergetikými a primitivními střelami. Jeho Benguelské tělo se rozpadne a Kníže ohně zanikne v zeleně zářícím, rozpitvání působícím fenoménu6).

Když se TS-J 1 vrátí k TS-CORDOBA, začne zkouška Ohnivé bouře, a její hyperzáření vyprázdní gravitrafové zásobníky Tsunami. S posledními zbytky energie se TS-CORDOBA pomocí ASP přesune do labilní zóny a 28. ledna se vrátí zpět k ostatním lodím Tarkanského svazu. Ty mezitím s pomocí obrovského svazu Benguelů a Juatafů, kteří hledají Imago5), objevili Nachod as Qoor. Iruna z Bass-Thetu identifikuje Díru věčnosti jako psionický otisk DORIFERU a Tostan si vzpomene, jak odtamtud před sedmnácti lety se ŠPALKEM odstartoval7).