Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1343
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1343
Název:Tygr královský
(Der Königstiger)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 430 NGL = 4017 / 446 NGL = 4033
Krize v Mléčné dráze - kosmická loď mezi frontami
Hlavní postavy románu:

Ratber Tostan - Terranec chce domů

Posy Poos - Tostanův společník, Swoon

Taffas Rozoll - starý odvážlivec z Ertrusu

Sill - první důstojník THAALU

Lorca Virsenen - šéfmedička na Sabhalu

Zatímco na TAAHLU 30. června 446 NGL čeká na Ratbera Tostana a Posy Poose, zjistí Taffas Rozoll, že ŠPALEK vykazuje poškození paprskovou střelbou1). Bezprostředně po zachránění bezvědomého Terrance a Swoona se TSUNAMI-32 zničí sebedestrukčním zařízením, které aktivoval Tostan, aby zabránil dobytí lodi cizí inteligencí.

Že si Tostan ve strapaziosním, paramechanickém výslechu v následujících měsících vzpomene kromě jiného na cirkusovou loď ARTIST QUEEN2), potvrdí názor vědců kolem Geoffry Abela Waringera, který ŠPALEK považuje za DORIFEREM provedenou realizaci jedné potenciální reality v oblasti minulosti. Žádne vysvětlení ale nenajde pro mocného Tygra královského, který se zas a znovu objevuje ve vzpomínkách hráče.

17. října uprchne Tostan, který podporuje GOI v boji proti Sothu Tyg Ianovi a k tomu chce využít v BÁZI uskladněné Tsunami, s Posy Poosem a Rozollem v TAAHLU ze Sabhalu. 1. listopadu dorazí gavvriská loď, do které se propašovala rostlina Huakaggachua3), za pomoci enerpsí letu do hala Mléčné dráhy4) a 9. listopadu dorazí pomocí lineárního pohonu do sektoru Simban4). V systému obřího slunce Tennaz je loď s jen osmdesátičlennou posádkou napadena Tentry a flotilou Sotha a je těžce poškozena. O další nebezpečí se postará Jadjin z Duporgu, Dar Hesperidek4), který vnikl do lodi a může být zničen jen tak, že ho Tostan polije extrémně silnou kyselinou. Nakonec 14. listopadu DÜK, vlajková loď Tentrů, ve které se zdržuje Diapath Tirzo5), naváže s TAAHLEM kontakt. Pohled na Kartaniňana Guan-Da-G'ahda6) uvolní v Tostanovi část vzpomínek:

Po selhání Grigoroffu 28. října 430 NGL7) je Tostan a jeho čtyřicet mužů kvůli Strangeness-šoku celé měsíce v bezvědomí. Čtyři týdny po procitnutí prolétá se svou TSUNAMI-32 cizí, padesát tisíc světelných let velkou galaxií, jejíž prostor rudě žhne, a je napaden neznámou lodí. Když je transformační děla terranské lodě zničí, zemřou jejich posádky s jásotem8).

Zatímco je TS-32 napadena dalšími bytostmi, které mají rudé bojové pancíře, spatří Tostan mohutnou felidní bytost, kterou pojmenuje Tygr královský. Tostan ho vyzve k duelu a porazí ho pomocí interkombového toseru na osamělém světě. Tygr královský se stane přítelem hráče. Jako projektový koordinátor záchranné expedice vezme TS-32 na palubu své osmdesát kilometrů dlouhé kosmické lodi, která poskytuje přístřeší padesáti národům jeho rodné galaxie9). Když se Terranec už v cizí galaxii zdržuje tři měsíce, gigantická kosmická loď odstartuje10).

Zatímco Haukaggachua zmizí, aby splnila své rozkazy, odveze DÜK Tostana, Posy Poose, Rozolla a Gavvrona ke GOI.