Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1323
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1323
Název:PALADIN VI
(Paladin VI)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 446 NGL = 4033
Protivník se stává přítelem - Sotho vsází na falešnou kartu
Hlavní postavy románu:

Windaji Kutisha - strašlivý lovec je přelstěn

Elsande Grel, Sid Avarit a Xrzach - zajatci strašlivého lovce

Hygoraš - vazal odchází

Harkon z Bass-Thetu - velitel poražené armády

Tyg Ian - Sotho se stahuje

Peregrin - pašerák, který se objeví v pravý čas

Harkon z Bass-Thetu a ostatní bývalí gardisté se stanou přáteli Haluťanů. Když jejich kosmické lodě zničí jednu z Elfahderských lodí a zničí ji, stáhne se Stygian se svou flotilou ze soustavy Haluta1).

Ve Feresh Tovaar 703 může Xrzach, topsidský navigátor a zaměřovač BULLYHO, uniknout ze své cely a informovat Hygoraše, jehož robotské tělo dostalo nový obal, o brutálním počínání Stygiana a Windaji Kutisha. Sid Avarit a Elsande Grel se mezitím dají Kutishovi poznat jako paratenzoři a nabídnou, že mu na oplátku za život svých druhů prozradí tajemství GOI. Tvrdí ale, že jen s pararosou mohou uvolnit paměťovou blokádu. Když je posádka BULLYHO přemístěna do enerpsí lodi ILSAA, aktivuje Elsande Gral pomocí pararosy své sugestivní síly, aby ovládala gardisty Feresh Tovaaru, a ochromí nakonec pomocí deflagrace psichogonu celou kosmickou pevnost. S podporou Peregrina2), který se jako pašerák pararosy dostal do Feresh Tovaar 703, se podaří ILSAA utéct. Podle Kutishově plánu jí ale sleduje HADRAMEE.

Na palubě lodi ADMIRÁL HOORN, se kterou vyrazil Julian Tifflor, poté co se 11. května 446 NGL dozvěděl o osudu BULLYHO, si Tirzo3) všimne honičky ve Stygiské síti. Hygoraš, který se zdržuje v HADRAMEE, zabrání v poslední sekundě zničení ILSAA. Dříve než HADRAMEE, která je společně s ILSAA vytržena z psionické sítě, shoří ve slunci, je Hygoraš zachráněn telekinetickými silami Avarita a přesunut do ADMIRÁLA HOORNA. Kvůli svému bratru se ale Vomager rozhodne vrátit se k Sothu Tyg Ianovi.