Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1310
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1310
Název:Operace Skříňka bohů
(Unternehmen Götterschrein)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 446 NGL = 4033
Paratým v zakázané oblasti – Země se stala cizí
Hlavní postavy románu:

Julian Tifflor - šéf GOI vedel »Operaci skříňka bohů«

Nia Selegris, Tinta Raegh, Sid Avarit a Elsande Grel - členové Tifflorova paratýmu

Homer G. Adams - vytváří předpoklady pro operaci

Nessa Cludo - Paniš, který je ochoten pomoci

Vontoro Goshdan - tajemný stařec

Aby se nepoznáni mohli dostat do Stygianova velitelského centra SOTHOM, kterou terranští Upanišadští přívrženci znají jako Skříňka bohů, proniknou členové paratýmu GOI, ke kterému patří Julian Tifflor, Nia Selegris, Oxtorňanka Tinta Raegh a Antiové Sid Avarit a Elsande Grel, odděleně do zakázané oblasti Upanišadu Čumulungma, která se rozkládá v širých dálavách Himaláje.

Transmiterem se Tifflor a Nia Selegris z Hanzovní lodi KITSAIMAN1) do tajné stanice v HQ-Hanzy a odtamtud do skrýše u paty Malkanu, ve kterém bylo na rozkaz Homera G. Adamse deponováno mnoho speciálních zařízení a pararosa. Latentní telepatka a sugestorka Elsande Grel potká ve městě Rongxar záhadného Vontoro Goshdan, který se nejprve objeví ve formě Somera a náhle zmizí, když jejího ducha obšťastní vysokoprocentní bylinnou kořalkou kláštera Schischta Garfad. Latentní telekinet Avari potká v restauraci »Bílá skříňka«2) v Kathmandu obtloustlého muže, který se jmenuje Kichidgu Rorvic. Avarit je odhalena čtyřmi Shany pomocí pararosného surogátu, potom je ale tajemným způsobem zachráněna. Dříve než společně s Elsande Grel vyrazí k Tifflorovi a Nie Selegris, ztratí na událostí vzpomínky.

V souvislosti s případem vraždy na reketoplánu PICCADILLY CIRCUS pozná Tinta Raegh, která disponuje latentním nadáním extra-temporární-percepce, terranského Panišu Nesa Cludoa, který jí pomůže s přijetím do Upanišadu. Když oxtronského Paniše Telliera de Roque konfrontuje s penetračním plátkem, tajně vyvinutým přístrojem GOI, aby ho otestovala, má Oxtorňanka příležitost spatřit na jižním svahu Malkanu za antioptickým štítem skrytý SOTHOM, pět set metrů dlouhou, 100 metrů širokou a 80 metrů vysokou, skříň připomínající stavbu, která by mohla zničit celou Zemi. Její leknutí Tinta Raegh prozradí. Tifflor, Nia Selegris, Avarit a Elsande Grel jsou svědky, jak se jí oxtorňan v holokrajině postaví v duelu. Najednou se vynoří tajemný muž se sepnutými bílými vlasy, bílými vousy a černou kapucí a změní pomocí dlouhé, stříbrné tyče vztah Paniše k Tintě Raegh na opačný.