Perry Rhodan 1092 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1092
Název:Akce Transmiterová síť
(Aktion Transmitternetz)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 / 426 NGL = 4012 / 4013
Ticho v hyperprostoru - dědictví minulosti bude aktivováno
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec a jeho věrní bojují proti chaosu v Mléčné dráze

Sponsera Kaboff - velitelka kosmické lodi v nesnázích

Kitsaiman - Pán tygrů na záchranné misi

Gesil - pátrá po zmizelém Quiupovi

Lafsater-Koro-Soth - Porleyter nechá zkratovat transmiterovou síť

Dva dny po aktivaci hyperprostorového destruktoru žádá Perry Rhodan 19. prosince 425 NGL Tygří oddíl o pomoc, protože na bývalé koloniální planetě Jefromo v systému slunce Hellax-Sever v Malém Magellanově mračnu panuje smrtelná nákaza a zásobovací loď INAUGURATION s potřebnými léky se bezmocně žene vesmírem. Společně s Alaskou Saedeleaerem najde Kitsaiman a jeho lidi během dvou dnů cestu, jak se přes starou transmiterovou síť a palubní transmiter dostat do kosmické lodi INAUGURATION a život zachraňující kosmobiotika dostat na Jefromo.

Akonský historik Arn z Lefty oznámí Rhodanovi, že stará transmiterová síť byla vytvořena koncem 24. století Karmanem z Nestoru, šéfem akonského energetického komanda. Protože byla budována jako zbraň proti nenáviděnému Solárnímu impériu, bylo mnoho tajných stanic postaveno na jeho koloniálních světech. Politická situace na Sphinxu ale zabránila tomu, aby síť byla někdy aktivována1).

S pomocí unithanské transiční lodi zamezí Jen Salik a Ras Čubaj po srážce Terra-sběrače SEAWOLF s kosmickou lodí Bluesanů tomu, aby exploze zásob nugasu způsobila katastrofu.

31. prosince pracuje 140‘000 Terranců a 320‘000 mimozemšťanů, především Akonanů, v transmiterových týmech, aby zajistili existenci galaktických civilizací. Navzdory vzrůstajícím hospodářským potížím zůstává obyvatelstvo Sluneční soustavy klidné.

Zatímco účinky hyperprostorového destruktoru zdánlivě polevují, vrátí se Kitsaiman a Tygří oddíl, který tři dny s Gesil pomocí transmiterové sítě hledal Quiupu2), 3. ledna 426 NGL zpět na Zemi a podnikne atentát na Porleytery, kteří obsadili transmiterovou stanici pod Terranií. Jako reakci uzavřou Porleyterové po uplynutí termínu deseti hodin starou transmiterovou síť pomocí svých Kardecových štítů. Gesil se na poslední chvíli dostane na Zemi, Kitsaiman a Tygří oddílů zůstanou nezvěstní kdesi v transmiterové síti3).

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál