Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1330
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1330
Název:Útek ze zapomnění
(Flucht aus dem Vergessen)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 446 NGL = 4033
Marš na svobodu - dva galaktikové na cestě skrze ŠPALEK
Hlavní postavy románu:

Ratber Tostan - galaktik ve ŠPALKU

Posy Poos - Tostanův swoonský kolega

Taffas Rozoll - starý Haudegen z Ertrusu

Slush Tosch - profitový kalkulátor Mamositů

Dahl-Dohl - Kontorhüter

Perry Rhodan pověří 3. června 446 NGL 510 let starého Ertrusana Taffase Rozolla, bývalého velitele bitevní lodi Solární flotily a později svobodného obchodníka, aby s gavvronskou kosmickou lodí TAAHHL pomocí transformačních bomb, které propašoval na palubu, poblíž ŠPALKU1) napsal do volného prostoru kódové slovo USO »LYRA«, které potvrzuje příjem nouzového volání o pomoc1) a Ratbera Tostana1) vyzívá k vlastní iniciativě.

Když na monitoru spatří exploze, obrátí se Tostan s Posy Poosem při hledání člunu na Mamosity utlačovaného Kontorhütera. 1.6 metru vysoká a metr široká válcovitá bytost s šedou kůží pomocí Terranci dostat z jeho počítačového paměťového mozku další informace o ŠPALKU, obrovské maskované kosmické lodi, jehož třetina je tvořena pohonným ústrojím. Tostan a Swoon pozorují, jak Traavové, genomodulovaní potomci ještěrů, kteří tajuplnému lodnímu vedení, projektovému kooordinátoru, slouží jako pořádkové síly, provedou trestaneckou akci proti Mamositům, kteří zapomněli na svou vlastní úlohou, více než 50 rozličných národů na palubě zásobovat nutným zbožím.

Při dalším průniku narazí oba společníci na extrémně výkonný hypervysílač, který začíná vysílat text začínající slovy »Wo Xing Bao at Tarkan...« Když se Tostan a Posy Poos nakonec 29. června dostanou do hangáru pomocných člunů, ve kterém je umístěna zdánlivě silně poškozená TSUNAMI-32, sdělí jim Geoffry Abel Waringer pomoci interuniversální sondy, že je Rozoll očekává poblíž ŠPALKU.

Z dopisu, který sám sobě v očekávání Strangeness-katastrofy napsal, se Tostan dozvídá, jak může s TS-32 opustit hangár. Automatika TSUNAMI-32, která se ukáže být zcela funkční, pomůže Terrancovi a Swoonovi překonat uzavírací pás Traavů. Ačkoliv projektový koordinátor protestuje, odstartuje Tostan nakonec se svým křižníkem Tsunami, opustí ŠPALEK a naváže kontakt s Rozollovou lodí2).