Perry Rhodan 1331 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1331
Název:Na počest Ijarkora
(Zu Ehren Ijarkors)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 446 NGL = 4033
V předvečer velké hry - válečník se vrací
Hlavní postavy románu:

Lainish - šéf Hatuatano jako sabotér

Aysxixa - Lainishova důvěrnice a milenka

Toomoan Taan a Köö Chaaer - členové ophališské tajného řádu

Salaam Siin, Ronald Tekener a Roi Danton - připravují velkou ránu

Ijarkor - Věčný válečník se vrací zpět z Etustaru

Polovina unesených Ophlerů1) se materializuje v Heraldické bráně Lomboku, ostatní v Terrancké bráně Pailliaru2). Na podnět Faragha zablokuje nakkský portálový mistr obě brány. Na Pailliaru nechá kodexový strážce Dokroed2) některé ze 150‘000 Ophalerů nemilosrdně vyslechnout.

Když Roi Danton a Salaam Siin vyrazí na Pailliar, informuje Lainish skrze Ophalera Chyyka Traala, který oficiálně pracuje pro Dantona a Tekenera, z roztrpčení o tom, že Gorimové byli upřednostněni před Ophalery ve funkci organizátorů, ale potají chce hru sabotovat. Trpasličí Gavvron obviní poté Dantona a Salaam Siina z manipulace s Heraldickou branou, ale Dokroed zůstane skeptický. Mezitím se Lainishova milenka, ctižádostivá Aysxixa, stát se portálovou mistryní Terranské brány, zatímco si více než čtyřce z pěti set nakkských vrátných pomocí psionického jedu podrobí své vůli. Přitom se dozví, že Nakkové v Heraldické bráně vidí majákové světlo, které má někomu naznačit cestu3).

Když výpadek vrátných bránu destabilizuje a spustí se nekontrolovatelný energetický výboj, ohlásí portálový mistr, že Heraldická brána exploduje a celý Pailliar se stane neobyvatelným. V poslední sekundě ale Ophalerové pomocí psionického zpěvu zabrání katastrofě. Zatímco pěvci musí kvůli stále ještě zablokovaným branám zůstat na Pailliaru, odlétají Danton a Salaam Siin opět do systému Siom. Tam potkají v Královské bráně z Temného nebe se navrátivšího se Ijarkora4). Kromě Srolga ho doprovází dalších čtyřicet sedm Animateurů. Viditelně otřesen potvrzuje Věčný válečník, že pověstí4) odpovídají pravdě a »ESTARTU zde už nežije.«

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál