Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1325
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1325
Název:Smrt válečníka
(Der Tod eines Kriegers)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 446 NGL = 4033
Past v psionickém prostoru - GOI se pokouší o povstání
Hlavní postavy románu:

Tirzo a Sid Avarit - Diapath a telekinet v akci

Notkus Kantor a Enza Mansoor - geniální pár

Waylon Javier - velitel BÁZE

Galbraith Deighton - velitel Operace Möbius

Peregrin - tajemný poodhalí své tajemství

Pelyfor - Věčný válečník v psionické pasti

GOI připravuje »Operaci Möbius«. V Enzou Mansoor a Notkusem Kantorem organizovaném experimentu, který staví na teorii Peregrina, dokáže Sid Avarit, že svými telekinetickými silami dokáže provazec, který jeden ze dvou Striktorů vystřihl ze Stygišské sítě, splést do smyčky podobné Möbiově pásku. 6. června 446 NGL Tirzo tímto způsobem uvězní Pelyforovu průzkumnou loď MUUNI LOPAR (Hrdost Muunu). Elfahder Vrytoš a jeho deset tisíc pterských gardistů je komandem Galbraitha Deightona přemoženo pomocí Anti-KM-séra a převezeno na základnu GOI. Geighton se dozví z počítače MUUNI LOPAR, že Pelyforova flotila 15. července má prolétat Gume Shujaa.

V BÁZI objeví Waylon Javier příčinu toho, proč Hamillerova trubice před nějakou dobou mluvila dvěma hlasy: do syntronu se integroval Tabernákl z Holtu1), který se po konci Hlubiny ukrýval v BÁZI a několik let tam odpočíval kvůli vyčerpání.

Peregrin přenechá informace o enerpsí-pohonu v jednom syntronu a stáhne se. Poslední poselství ozřejmí, že Peregrin byl jen pseudomateriální projekcí ID a že superinteligence sabotovala dlouhodobou snahu GOI o rozluštění enerpsí pohonu, aby zabránila, že galaktikové v nepřiměřené důvěře na stabilitu psionické sítě sejdou na cestu, která bude vést k technologické stagnaci.

Ve společné akci zachytí BÁZE a 6921 kosmických lodí GOI Pelyforovu flotilu, která vletí do kulovité hvězdokupy M 70, ve které se koncentrují Stygianské silové provazce, v Möbiově smyčce. Ztracené dárky Hesperidek z Muunu, které chtěl Stygian jako tajnou zbraň nasadit proti Bluesanům, a které ve následovaly Pelyforovy lodě ve velké vzdálenosti, opustí psionickou síť v místě řezu a uniknou2). Když Deighton a jeho lidé vniknou do vlajkové lodi Věčného válečníka, do které už předtím napustili Anti-KM-plyn, chopí se Biil, Pelyforův Animateur, iniciativy, zabije třináct členů komanda, přijde ale o život díky spojeným parasilám Avarita a Tirza. Když teď Pelyfor sám zaútočí, je také zabit3).

Odpovědní členové GOI nyní čekají dále na to, až vironauti z ESTARTU, které měla přivolat viroloď GREY SQUIRREL, kterou kapitán Ahab nalezl před několika měsíci v halu Mléčné dráhy4), dorazí6) na dohodnuté místo srazu, planetu Asporc5).