Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1326
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1326
Název:Protiúder Kartaniňanů
(Gegenschlag der Kartanin)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 446 NGL = 4033
Překvapení na Kabarei - Maakarové přicházejí
Hlavní postavy románu:

Nikki Frickel, Narktor a Wido Helfrich - triumvirát PIGu v akci

Fazzy Slutch a Veeghr - dvojice z NIOBE

Melerk 1 - velitel Maakarů

Shu-Han-H'ay - vysoká žena Kartaniňanů

Uprostřed dubna 446 NGL překvapivě přistanou jednotky Maakarů na Kabarei1) a začnou zužitkovávat pozůstatky válek proti dýchačům metanu. Členové PIGu jsou nuceni se ukrýt v podzemních zařízeních své základny. Jejich pokusy zahnat Maakary pomocí armády duchů z reaktivovaných bojových strojů, selžou. Bonifazio Slutch, který systém Andorja počátkem června tajně s NIOBE opustí a nakonec, zdánlivě z volného kosmu přicházející, naváže s Maakary kontakt, se dozví, že Kartaniňané Kabarei přenechali dýchačům metanu. Nikki Frickel v tom pozná manévr Vědoucích, kteří chtějí PIG zneakceshopnit.

Když se najednou dvanáct kartaninských bojových křižníků vynoří v systému Andorja, přiměje Slutch Maakary s tvrzením, že útok platí jim, k přijetí protiopatření. Kartaniňané ale se záměrem ukázat PIGu, kde končí hranice, zaútočí na jejich skrýš. Poté co je Gabrun, velitel flotily PIGu přispěchavší Kabarei na pomoc, informuje o existenci základny, zachovají se Maakarové neutrálně. Na palubě BOLIVARU pozná Poerl Alcoun svým paradarem, že Kartaniňané do centrály PIGu poslali espera s bombou a varuje Nikki Frickel, která atentát v poslední sekundě zmaří. Tefrodka zjistí také, že Vysoká paní Shu-Han-H'ay, která kartaninský svaz vede, komunikuje s Vědoucími.

Dříve než se stáhnou, potvrdí Kartaniňané, že Kabarei zůstává v držení Maakrů. Poté jejich velitel Melerk-1 dovolí PIGu zachovat na pouštním světě svou základnu.