Perry Rhodan 1327 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1327
Název:Tajemství Vědoucích
(Das Geheimnis der Wissenden)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 446 NGL = 4033
Chtějí rozluštit hádanku - a způsobí katastrofu
Hlavní postavy románu:

Nikki Frickel - šéfová PIGu jako neúprosná lovkyně

Narktor a Wido Helfrich - Nikiini přátelé a spoluodpovědní

Poerl Alcoun - tefrodská paratenzorka

Dao-Lin-H'ay - Vědoucí je pronásledována

Vai-Sinh-H'ay - Dao-Linina stará učitelka

K Dao-Linině1) zděšení se ostatní Vědoucí rozhodnou předstírat její smrt, aby galaktiky svedli ze stopy a k tomu obětovat starou Kartaniňanku. Osmnáct starých žen, které hrají roli Vědoucích a ke kterém patří také Dao-Linina učitelka Vai-Sinh-H'ay, jsou shromážděny v ARDUSTAAR, lodi třídy MASURA.

Mezitím se Nikki Frickel s WAGEIO vydá opět pátrat po Dao-Lin-H'ay. Kromě toho vysvětlí Poerl Alcoun, že kvůli chybě Narktora se loď nejmenuje, jak se původně plánovalo, WAIGEO2). Když WAGEIO dorazí do oblasti, ve které Nikki Frickel před měsícem ztratila stopu Dao-Lin-H'ay1) a ve které se domnívají, že je úkryt Vědoucích, objeví se ARDUSTAAR, předstírá útěk a naláká loď PIGu ke kyslíkovému světu Nyrello, třetí planetě stejnojmenného slunce.

Tam Dao-Lin-H'ay opustí loď a skryje se. Galaktikové objeví ruiny města, které je staré desítky tisíc let, ačkoliv ho zřejmě vystavěli Kartaniňané. Poerl Alcoun, která už během letu ARDUSTAAR zjistila, že myšlenky domnělé Vědoucí jsou fixované na smrt, je podrážděna, protože nemůže vnímat mentální impulzy Dao-Lin-H'ay, ačkoliv se zřejmě všech osmnáct Vědoucích zdržuje na palubě kartaninské lodi. Kvůli svému celoživotnímu užívání slz N'jala se staré Kartaniňanky kvůli obrovským zásobám pararosy v ARDUSTAAR dostanou do duševního pomatení.

Když se Nikki Frickel a její druhové přiblíží ke kartaninské lodi, protože chtějí zachránit Dao-Lin-H'ay život, pokoušejí se osmnáct stařešin za všech okolností zachovat své tajemství. Nechají deflagrovat pararosu, přinutí ARDUSTAAR k explozi a zabijí sami sebe.

Bezprostředně poté je Dao-Lin-H'ay objevena Poerl Alcoun a ocitne se v zajetí galaktiků3).

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál