Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1314
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1314
Název:Výzvědný post Pinwheel
(Horchposten Pinwheel)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 445 / 446 NGL = 4032 / 4033
Útěk protektorky - tajemství je odhaleno
Hlavní postavy románu:

Poerl Alcoun - Tefrodka ve službách PIGu

Marelia Uppertreebraker - mladá dívka se stává »Cinder Woman«

Nikki Frickel - šéfka Pinwheel Information Group

Wido Helfrich - Nikkijin zástupce

Dao-Lin-H'ay - Kartaniňanka na útěku

V dubnu roku 445 NGL vstoupí tefrodská paratenzorka Poerl Alcoun k Pigu, protože jí Kartaniňané fascinují. Při provozování svého paradaru, naslouchání, který jí umožňuje zachycovat myšlenky jiných a vidět jejich očima, se v opakovaných případech vyskytnou strašidelné plameny, které mohou vyvolat těžké popáleniny. V květnu stejného roku musí ve Fornaxu s Friedjo Borganem, dalším členem PIG, nouzově přistát na planetě Carquamy, na které Kartaniňané mají sklad pararosy. Tefrodka osvobodí Borgana z moci Felidů a uprchne s ním.

Protože v lednu roku 446 NGL mladá naslouchačka Marelia Uppertreebraker na planetě Nistroydomo na okraji Fornaxu zemře na sebevznícení, když bez kontroly své pečovatelky Poerl Alcaun použije svůj dar, je Tefrodka 31. března díky paratenzorům Gam Hoovi, Eris Maylinhinovi, Tapar Otarovi a Genu Tentenovi zachráněna před Spontaneous Human Combustion, když oni z ALAMBISTRY od posádky základny PIGu LAMBDA CURSOR odposlechnou, že se jí Kartaniňané jako odvetu za únos SANAA chtějí zmocnit.

Čtyři poryphoresové, kteří vyvolávají spontánní vznícení, ale mohou jim i zabránit, jistí Poerl Alcoun z dálky, když přesedne na NIOBE a s Nikki Frickel sleduje prchající Dao-Lin-H'ay. Kartaniňanka naláká space-jet do zdánlivého kosmického pole trosek, jehož částí se ukážou býti bizarními, obrovskými živočichy, a na NIOBE zaútočí. Přesto může Nikki Frickel Dao-Lin-H'ay sledovat do intergalaktické prázdnoty, kde kartanský pomocný člun náhle zmizí bezestopy.

Poerl Alcoun najde ale kontakt na Dao-Lin-H'ay, spatří jejíma očima »Klan vědoucích«, prastaré, mumifikovaně působící Kartaniňany, a pozná, že hlas Ardustaar Kartaniňany řídí a je zodpovědný za projekt Lao-Sinh a že Dao-Lin přiletěla, aby zaujala místo jedné zemřelé. Aby se ochránili před objevením, zaútočí Vědoucí na Tefrodku psionicky a způsobí tak jí a Nikki Frickel těžké popáleniny. Pyrophorové zachrání ale život napadeným, a Poerl Alcoun posílená spontánní deflagrací několika kapek pararosy přiměje své psionické síly k tomu, že se jejich účinek v Cinder-Woman-efektu přesune na útočníky. Přesvědčeny, že obě agentky PIGu zabili díky erupci pararosy, přeruší svůj útok.

Když Nikki Frickel a Poerl Alcoun 5. dubna dorazí zpět na Kabarei, Kartaniňané už LAMBDA CURSON na oplátku za propuštění SANAA vyklidili1).