Perry Rhodan 1313 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1313
Název:Kolonisté z Lao-Sinh
(Die Kolonisten von Lao-Sinh)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 430 - 446 NGL = 4017 - 4033
Překonají nekonečnou propast - Kartaniňané v říši Věčných válečníků
Hlavní postavy románu:

Dao-Lin-H'ay - protektorka Lao-Sinh je poslána zpět

Ga-Liu-M'igay - parakurýr

Jaga-Sha - Kartanin udělá důležitý objev

Mia-San-K'yon - Dao-Linina nástupkyně

Nikki Frickel - šéfka PIGu zachytí navrátilce od ESTARTU

Zatímco se Dao-Lin-H'ay po dvouletém letu s pětistupňovou dálkovou lodi SANAA přibližuje k M 33, vzpomíná na minulost:

Na Vaalusa1) vypoví hlas Ardustaar Dao-Lin-H'ay v roce 430 NGL, že má odletět na legendární Lao-Sinh, na místo vzdálené čtyřicet milionů světelných let. Když jí Ga-Lui-M'igay1) s KASAMU odveze na okraj M 33, spatří Kartaniňanka pod vlivem pararosy psionické záření daleké galaxie. Hlas Ardustaar vysvětluje, že psionický maják Lao-Sinhů byl objeven před mnoha lety. Před dvaceti lety byla vyslána první čtyřstupňová dálková loď, ale beze stopy zmizela2). Později pět dálkových lodí dorazilo do cíle. Loď postavená z jejich konečných stupňů se vrátila zpět a oznámila založení kolonie Lao-Sinh. Na třech loděnických planetách začala poté velkovýroba lodí UMBALI. Dao-Lin-H'ay má odletět na Lao-Sinh, aby kolonii rozšířila nalezla nové planety. Ročně mají tři až čtyři lodě přiváže pararosu na Lao-Sinh, která tam má být uložena, dokud tam nepřesídlí všichni Kartaniňané.

S lodí SINDAHA (Cesta k budoucnosti), která má na palubě 50 milionů kapek pararosy, se Dao-Lin-H'ay vydá na cestu a po dvou letech dorazí na Hubei3). Převezme od Sho-Do-H'ay, protektorky prvních pěti lodí, vedení kolonie, která má jen 18 tisíc Kartaniňanů.

Brzy poté přistane s lodí LOOGA na Stago a dalších Válečnickým kultem ovládaných světech a dokazuje, že se Kartaniňané mohou v cizí dvojité galaxii pohybovat. Kolonisté Lao-Sinh osídlí několik dalších planet. Když po několika letech neznámá loď objeví třetí kolonii, zničí jí Dao-Lin-H'ay svými psionickými silami. Z prostoru Dašidu Upanišadu na Stago ukradne špión Jaga-Sha sochu, která zobrazuje Kartaniňana4). Elfahderové ale Jaga-Sha zabijí a odvezou sochu zpět.

Nakonec přiveze dálková kosmická loď POOKA pro Dao-Lin-H'ay bez dalšího odůvodnění instrukce, že má předat vedení Lao-Sinh své nástupkyni Mia-San-K'yon5) a vráti se zpět do Ardustaaru.

Jeden milion světelných let od M 33 zachytí Dao-Lin ke svému zmatku Sayaaron rovněž jako psionický maják. Deset tisíc světelných let před Kartanem je SANAA zastavena klínovitou lodí PIGu. Hlas Ardustaar poručí Dao-Lin-H'ay loď opustit, protože je povolána vykonat úlohu důležitou pro všechny Kartaniňany. Aniž by věděla, že má nahradit umírající, jednu z osmnácti moudrých žen, kteří tajně jako hlas Ardustaar řídí osud Kartaniňanů, letí Dao-Lin-H'ay se svým pomocným člunem k počátku hlasu.

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!