Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1341
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1341
Název:Špión z Kumai
(Der Spion von Kumai)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 446 NGL = 4033
V životní kopuli - Reginald Bull se maskuje
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Toshin se maskuje

Elskalzi - mentor LOVELEY & BLUE

Dri-Mei-H'ay - protektorka z Kumai

Mei-Lao-T'uos - Kartaniňan potká starého známého

Ging-Li-G'ahd - žena s neobyčejným talentem

Kor-Chu-H'ay - Bullyho pomocník v nouzi

Na planetě Starquus se Reginald Bull1) setká s Irminou Kotčistovovou, která stále ještě pracuje na rozdělení Majsuntského hybrida2), a nechá si od ní v průběhu čtrnácti dnů vytvořit masku podle vzoru obou deformovaných kartaninský esperů z Pinnaforu1).

1. listopadu 446 NGL dorazí LOVELY & BLUE na Kumai, původní cíl Pinnaforského vraku. Čtvrtá planeta slunce Branderk je ledový svět bez atmosféry, na kterém Kartaniňané žijí pod padesát tisíc let starou kopulí. Vironauti předají Lao-Sinhům oba nemocné strážce a maskovaného Bulla a nabídnou jim pararosu z Pinnaforu výměnou za oscilační křemík. Oba praví strážci pararosy po krátké době zemřou, a Kartaniňané protáhnou jednání na dva týdny, dokud se Dri-Mei-Mei-H'ay, protektorka z Kumaie, neporadí s Mei-Lao-T'uos3), Mia-San-K'yon4) a Ali-Sin-G'ahd, protektorkami planet Bansej (Chanukah3)) v systému Shat5), Hubei4) a Shallej, které společně s Kumai tvoří Tarkanium. Aby ukořistili paratronovou technologii vironautů, rozhodnou se Kartaniňané obsadit LOVELY & BLUE.

Z centrálního počítače Kumai se dozví Bull, který uprchl z nemocniční stanice, že Hubei, Bansej, Shallej a Maikum, měsíc Kumaie, jsou hlídány espery, protože se zde pod silnými sítěmi skrývají obrovská množství pararosy. Překvapivě zjistí Terranec, že astronomická poloha světů Tarkania tvoří rovnostranný trojúhelník s Hubei v centru a tak odpovídá estartskému symbolu pro Třetí cestu. Z Hubei vedená kolmice na rovinu trojúhelníku ukazuje přesně k bráně DORIFERU. Bull může sice nové informace a koordináty světů Lao-Sinhů poslat na LOVELY & BLUE, ale pak ale objeven a poznán Mei-Lao-T'uos.

Zatímco Bull zůstane v zajetí, mohou vironauti Kartaniňany pomocí deflagrace pinnaforské pararosy zmást a uniknout.