Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1307
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1307
Název:Výpad do temného nebe
(Vorstoß in den dunklen Himmel)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 445 NGL = 4032
Nosí permit - je zmocněncem Věčných válečníků
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere a Testare - partneři v nedobrovolné symbióze

Voso Mii - zmrzačený Ophaler

Lainish - velitel Hatuatano

Lobad - Querion

Jennifer Thyron a Demeter - dvě ztracené se objevují

Počátkem prosince roku 445 NGL navštíví Alaska Saedelaere s TALSAMONEM planetu Eklitt, jejíž obyvatelé se jmenují Granjcarové, jejich civilizace se zakládá na technologickém, biologickém a psionickém odpadu, který Věčný válečník Granjcar odhodil na zpočátku neživého průvodce rudého slunce v Absantha-Gom. Od zmutovaného Perliána1) Balmegha dostane Saedelaere poukaz na to, že trpasličí Gavvron hledá bojovníka na zvláštní operaci. Toshin Voso Mii, Ophler, který byl odsouzen kvůli manipulacím při Hře života2), zaveden Síťochodce k Lainishovi, Panišovi, který absolvoval deset kroků Upanišadu a disponuje permitem mimořádné hodnoty. Ačkoliv se mu trpaličí Gavvron nelíbí, je s ním Saedelaere ochoten spolupracovat, když na seznamu jeho obětí objeví Ronalda Tekenera a Roie Dantona3).

Nejprve ale Saedelaere navštíví Testareho v úkrytu na dně jezera Talsamon. Tam si vzpomene na minulost:

Když Kytoma Saedelaereho a fragment Cappina v květnu 427 NGL přivedla ke svému beztělnému národu5) Querionů, který vznikl ze spojení dvaceti šesti národů postavivších Roj4), je brzy jasné, že Terranec a Cappin se steskem po svých tělech nejsou zralí pro život jako oduševnělí. Kytoma jim proto ukáže možnost, jak se pohybovat v psionické síti, ukáže jim na planetě svého národa úkryt v jezeře Talsamon a přivede je k městu tří existenčních rovin6), ve kterém nejen Saedelaere, ale i Testare s pomocí materiálního projektoru, mohou existovat tělesně. Querionka vypráví, že před padesáti tisíci lety třináct členů jejího národa, kteří už před tím město obývali, bylo propuštěno z duchovního kolektivu Querionů a podrobili se cílené devoluci, když se v určité oblastí universa změnila psionická konstanta kvůli mutaci DORIFERU. Querioni poznali, že změna umožnila také bytostem na nižší existenční rovině přístup do psionické sítě a založili organizaci Chodců sítí. Laymonen7), Tornybred8), Wybort9) a deset dalších Querionů přijmou Saedelereho a Testare jako členy. Z úcty před Queriony se Pozemšťan zřekne toho, aby určil astronomickou polohu světa Querionů10).

Kolem roku 435 NGL objeví Saedelaere ve městě krystal, který jako transmiter umožňuje zpřístupnění jiných existenčních rovin. Když ho navzdory Tornybredově varování použije, objeví jen prázdnou místnost11).

Tentokrát objeví ale kapitána Chirkio Rakkella, který před šesti sty lety ve městě zmizel6). Saedelaerův pokus přenést ho do normálního prostoru ale selže.

Zatímco se 13. prosince vrací zpět na Eklitt, dozví se ze zprávy, kterou Perry Rhodan po své návštěvě Bonfire12) zanechal v jedné Gorim-Station, že Lainish je velitelem Hatuatano12). Společně se Saedelaerem, Duarem13) Ogilifem, Somery Paldeorem a Skoldim, Salsabee, insektoidním Mersonem z Absantha-Gom, Pterem Erpem a Sijolem Caraesem a Agruerem Ejskee, dvěma malými humanoidy s velkýma hlavama, jejíž původ nikdo nezná14), odlétá trpasličí Gavvron s Elfahderskou lodí HIVVRON na Majsuntu, měsíc prstencovité planety v Temném nebi15). Je domovem hermafroditních prekognostisků ESTARTU, hybridů inteligentních bytostí a psionicky nadaných rostlin. Když skupina na Majsuntu vstoupí, aby jednoho prekognostika ukradli, objeví Seadelaere, že virolodě LASHAT a LOVELY BOSCYK3) tvoří živnou půdo pro dva mocné hybrydy, přes které si Animateur chce rozšířit vědomosti o kosmokratech. Demeter, Jennifer Thyron, Susa Ail, Luzian Bidpott a Cornelius Tantal3) byli s jednou rostlinou zkříženi k vlastnímu hybridu. Lainish a ostatní Hatuatani dostanou Seadelaereho a smíšeného tvora do bezpečí. Jen Erp zůstane na Majsuntě. V HIVVRONU vysvětluje Lainish síťochodci, že Danton a Tekener, muži Demeter a Jennifer Thyron, byli vypovězeni do Orphišského labyrintu16) a pozve ho k Kalydonskému lovu, aby hybrida doplnil o chybějící mužské komponenty17).