Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 320
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 320
Název:Operace blesk
(Operation Blitz)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2435
Pozemšťané útočí na planety Danger - a jsou vyslány sebevražedné impulzy
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor nechá spustit »Operaci blesk«

Gucky - myšob navštíví lázeň a stane se zasvěcencem

Jumpy - Guckyho syn

Roi Danton - král Svobodných obchodníků a syn Perryho Rhodana

Oro Masut - Roi Dantonův osobní sluha je prokouknut

Kapitán Reinke - velitel průzkumné operace na planetě Danger XIV

Major Wolters - velitel space-jetu

Když také Reginald Bull s bývalou strážní flotilou od Jellicovy hvězdy1) dorazí do Velkého Magellanova mračna, začne 10. prosince 2435 proti planetám Danger namířená »Operace blesk«.

Roi Danton prezentuje v CRESTU IV 5000 Howalflektorových helem, vylepšených variant howalflektorových sítěk2), které loď Svobodných obchodníků LYDOLA přivezla. Zatímco Dantonova osobního strážce Oro Masuta přiměje k tomu, aby při plavání sundal impulzní chránič, který znemožňuje číst jeho myšlenky, dozví se Gucky pravou identitu krále Svobodných obchodníků.

Zatímco bojové svazy Solárního impéria a USO zaútočí na planety Danger a ničí tamní krystaly, prozkoumává Perry Rhodan, John Marshall, Gucky, Jumpy, Ivan Ivanovič Gorašin a 5000 dalších Pozemšťanů podzemní zařízení na Danger I. Gorašin a oba myšobové proniknou přes hypnoticky zakázané pásmo k 50 metrů velkému mateřskému krystalu s mnoha výběžky. Když se jim podaří překonat jeho vliv a začnou ho ničit, vyšle krystal mocný hyperimpulz. Všechny krystalické žíly a mateřský krystal začnou tmavnou a promění se v howalgonium. Ke změně dojde také na ostatních planetách Danger. Zároveň explodují časové oči Perliánů.