Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 309
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 309
Název:Svět otroků z Magellanu
(Die Sklavenwelt von Magellan)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2435
Dvě vlajkové lodi na lovu - a poloprostorový stopař je vede do neznáma
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - velký administrátor Solárního impéria

Roi Danton, Pandar Runete, Tako Kakuta a Fellmer Lloyd - společníci Perryho Rhodana při expedici ke světu otroků

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Oro Masut - osobní strážce krále Svobodných obchodníků

Plukovník Merlin Akran - velitel CREST IV

Společně pronásledují CREST IV a FRANCIS DRAKE čtyři ultrabitevní lodě OLD MANa ke žlutorudému slunci, které leží v jednom okrajovém rameni Velkého Magellanova mračna. Na památku Grange Keegana ho Perry Rhodan pojmenuje Keeganova hvězda a druhou planetu, na které čtyři ultrabitevní lodě přistanou, nazve Keeg. Se SANGLIEREM, space-jetem z FRANCISE DRAKEA, který je vybaven vylepšenou zaměřovací ochranou, se major Pandar Runete a poručíci George Terminov, Luigi Bernardo, Mark Berliter a Helge Shrimpf společně s druhou flotilou pomocných člunů CRESTU vydají na průzkumný let a zjistí, že se na planetě nacházejí tisíce hruškovitých lodí, kterým OMASO už jednou čelila1). Kosmodromy Keegu a lodě samotné se zdají být opuštěné. Let dokáže také účinnost howalflektorových sítěk, které přivezl Roi Danton, a které s váhou jen několika gramů chrání své nositele před účinky impulzů hypnokrystalů.

13. listopadu 2435 odlétá Perry Rhodan, Roi Danton, Tako Kakuta, Fellmer Lloyd a Pandar Runete se SANGLIEREM k severopolnímu kosmodromu Keegu, na kterém stojí čtyři ultrabitevní lodě z OLD MANA. Objeví posádky devatenácti explorerských lodí, které v posledních letech zmizeli ve Velkém Magellanově mračnu. Z 28‘000 vysoce kvalifikovaných žen a mužů se stali otupělí otroci krystalů. Zatímco Rhodan a jeho společníci zkoumají jednu zchátralou hruškovitou loď, je jejich jet zničen. Čtveřice ultrabitevních lodí odstartuje2).

Ohrožováni roboty, kteří mohou zaměřit jejich howalflektorové síťky, proniknou Terranci do výrobních zařízení Keegu a nakonec zjistí, že hruškovité lodě krystaly přivážejí z nějaké tajné planety na Keeg, kde jsou nakládány na ultrabitevní lodě OLD MANA. Danton omráčí Rhodana a Runeteho, kteří v rozporu s ním a oběma mutanty jsou vnímaví impulzům krystalů, a zničí zrádné howalflektorové síťky. Následně s nimi teleportuje Kakuta do cizí lodi, která 13. listopadu odstartuje k neznámému cíli. Vysílačkou předá Danton zprávu Atlanovi3).