Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 311
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 311
Název:Smrtící náklad
(Tödliche Fracht nach Danger!)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2435
Hledali útočiště na lodi generálů - ale velký silný nařídil jejich zničení.
Hlavní postavy románu:

Roi Danton - král Svobodných obchodníků a Perry Rhodanův syn

Perry Rhodan a major Pandar Runete - dokud nebude loď Generálů dobyta, musí zůstat oba Terranci v bezvědomí

Fellmer Lloyd a Tako Kakuta - členové sboru mutantů

Atlan - Lordadmirál USO

"Velký mocný" - otrok mezi otroky

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Smrtící náklad pro Danger!.

V systému Keeganovy hvězdy1) vyšle Atlan kapitána Arthura Arnusena s korvetou k Jellicově hvězdě, aby informoval Reginalda Bulla a doporučil mu vyslat sto moderních válečných lodí do Velkého Magellanova mračna. Tam mají zamířit k Navo Sever, nápadnému rudému obřímu slunci na severním okraji. Následně sleduje Arkonidan s CREST IV a FRANCISEM DRAKEEM kosmickou loď, ve které se nachází Perry Rhodan, Roi Danton, Tako Kakuta, Fellmer Lloyd a Pandar Runete1) a která se sedmi dalšími loděmi míří do nitra Velkého Magellanova mračna.

V cizí lodi narazí Danton na živé tvory s rohovitou kůží pokrytým kvadratickým trupem o délce 1.5 metru, ze kterého vycházejí dvě hadicovité ruce a dvě kostnaté nohy se čtyřmi hvězdicovitě uspořádanými prsty. Na tenkém krku mají kulovitou hlavu s velkýma očima. Kvůli oranžovou tekutinou naplněné nádržce, která jako nárameník sedí cizincům na ramenech, je Danton nazve Generálové.

Velkokrystal na palubě hruškovité lodi poručí Generálům zničit vetřelce, ale díky parasílám se Tako Kakuta a Fellmer Lloyd s Dantonem a oběma bezvědomími mohou vyhnout zásahu svých pronásledovatelů. Jejich těla jsou kvůli neobvyklým šokům z transic, kterými se loď pohybuje, velice zatěžovaná. Pozemšťané zjistí, že oranžovou kapalinu v náramenních nádržkách Generálů tvoří symbiont, který je nervovými vyústěními spojen se svými nositeli. Nakonec nalezne Danton hypnokrystal a zničí ho.

Když osm hruškovitých lodí dorazí ke svému cíli, přejde jich sedm na parkovací orbitu kolem druhé planety systému, aby vzali na palubu krystaly, zatímco loď, ve které se nachází pětice Terranců, přejde na přistávací fázi na planetu. Danton poté zničí hlavní řídící zařízení a hruškovité lodi hrozí neřízený pád do slunce. Pět mužů opustí loď a je zachráněna space-jetem CRESTU IV. Pouštní planeta, na které se nachází líhňová stanice krystalů a kolem které krouží stovky velkokrystalů, dostane od plukovníka Merlina Akrana jméno Danger I, zatímco žluté slunce je nazváno Líhňová hvězda2).