Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 312
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 312
Název:Tajemná planeta dešťů
(Das Geheimnis der Regenwelt)
Autor:William Voltz
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2435
Pět Terranců se dostane na Modulu II - svět, na kterém žijí pánové hypnokrystalů
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Roi Danton - král kosmických Svobodných obchodníků a syn Perryho Rhodana

Generál Ems Kastori - velitel 82. útočné flotily, elitní jednotky Solární flotily

Fellmer Lloyd, major Hole Hohle, poručík Mash Olney, seržant Wish "Big Mountain" Haagard a desátník Wallen Overmile - pětice Terranců, která chce vyřešit tajemství světa dešťů

CREST IV a FRANCIS DRAKE se vrátí zpět k planetě Keeg, kolem které stále ještě krouží 4 ultrabitevní lodě z OLD MANA1). Oproti očekávání se zde ale sedm hruškovitých transportních lodí Generálů neobjeví. Když čtyři ultrabitevní lodě 17. října 2435 odstartují, sleduje je CREST IV a FRANCIS DRAKE k neznámému žlutému slunci, které se nachází na půli cesty mezi Keeganovou hvězdou a Dangerem a na jejíž druhé planetě sedm hruškových lodí přistálo. Obří krystaly, které sem přivezly, ale nejsou do ultrabitevních lodí naloženy. Protože se předpokládá, že krystaly jsou na druhé planetě podrobovány určitému programování, dostane systém označení Modula.

Fellmer Lloyd, major Hole Hole, poručík Mash Olney, seržant Wish "Big Mountain" Haagard a desátník Wallen Overmile přistanou se space-jetem SJ-28 na pravěkém vodním světu Modula II, aby prošetřili, co se tam s krystaly děje. Setkají se tam s Perliány, kteří se označují za Trojkondiční a mají velkou úctu z »První vibrační moci«2). Jedná se o dva metry velké bytosti s jemnými končetinami, jejich téměř transparentní, stříbrnými šupinami pokryté tělo má dvě ruce a nohy se šesti prsty, které disponují zbytky plovacích blán. Třicet centimetrů veliká kulovitá hlava má kromě dvou malých fazetových očí na čele rudé časové oko o průměru deseti centimetrů, s jehož pomocí vidí Perliáni desetinu sekundy do budoucnosti3). Lloyd zjistí, že skleněná nádrž na ramenou Generálů obsahuje uměle vštípené časové oko. Z myšlenek Perliánů vyplívá, že nasazení hypnokrystalů v Mléčné dráze představuje policejní akci. Poté co Olney při průzkumu zařízení Moduly II pozná, že frekvenčními změnami ve skupinách atomů hypnokrystalů vzniká vibrační modulátor, který je zodpovědný za to, že krystaly ve větším shluku mohou získat vědomí, je pětice Terranců objevena a dostane se do moci Perliánů a Generálů, které je odklidí do ponorky.

Mezitím se generál Ems Kastori s lodí VESPASIAN v čele 82. smíšeného stabilizačního svazu, který tvoří 5 ultrabitevních lodí, 15 superbitevních lodí, 30 bitevních křižníků a 50 lehkých křižníků, dostane do oblasti rudého obřího slunce Navo-Sever. Kapitán Minch Maunther, který ho tam čeká s KC-6, korvetou CRESTU IV, předá generálovi Rhodanovy rozkazy, aby prozatím čekal. Při průzkumném letu svazu do sousedního systému Keeganovy hvězdy pozoruje Kastori, jak 80 hruškovitých lodí zaútočí atomovými bombami na Keeg a následně zmizí v transici4).

Aby zvýšil terranskou bojovou sílu v systému Modula, pošle Rhodan kapitána Carla Hirmana s KC-7 do Navo-Sever. 19. října se 82. svaz vydá na cestu5). Kapitán Arthur Arnusen, kterého Kastori vzal s sebou z Mléčné dráhy, zůstane s KC-5 u Navo-Sever, aby vytvořil spojku s případnými dodatečnými loděmi6).