Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 366
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 366
Název:Záhada biostanice
(Das Rätsel der Biostation)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Stopa vede k vodnímu světu - a skončí v jeskyni zotročených
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor je vyzván zničit planetu

Atlan - přítel, poradce a zástupce Perryho Rhodana

Enych Zigulor - šéfvědec skupinky Okefenoků

Kapitán Rimar Duster - velitel obojživelného kluzáku CRESTU IV

Gucky - myšob miluje překvapení - a houby

Major Harl Dephin - velitel geniálně zkonstruovaného robota

Doktor Armond Bysisphere - hyperfyzik z Plophosu

Perrymu Rhodanovi se dostanou do ruky mikrofilmy s údaji o neznámé planetě. Při zkoumání planety Gucky zachytí myšlenkové impulsy, jejichž vzorce zná z jiné galaxie. V podmořské základně čeká Pozemšťany překvapení, které jim pomůže vyřešit hned několik hádanek...


Na palubě CRESTU IV předá poručík Bolard Hunsinger Perry Rhodanovi mikrofilm, který ukořistil na Zootkohnu. Snímky ukazují soustavu dvojslunce Bourjaily, které je tvořeno modrou a zelenou komponentou. Enych Zigulor, šéfvědec 62 na Zootkohnu osvobozených Okefenoků, vysvětluje, že na Ednilu, jedenácté planetě Bourjaily, se nachází výzkumná stanice jeho předků. Prosí proto své terranské hostitele, aby k Ednilu odletěli a v případě nouze ho zničily, aby zabránili tomu, že zařízení planety padnou do rukou 3000 lodím Bestií, které CREST IV sledují.

16. srpna 2436 dorazí CREST IV k Ednilu. Zatímco terranská ultrabitevní loď sestřelí jednu válcovou loď Bestií, vyrazí Perry Rhodan, Ras Čubaj, Gucky, doktor Armond Bysisphere a Paladin s obojživelným kluzákem kapitána Rimara Dustera do moře vodního světa a objeví podmořské město, ve kterém žije 300 Bestií. Pozemšťané je přemůžou. Gucky narazí na podmořské vězení, ve kterém Bestie vězní Perliány1), původní obyvatele Ednilu, a doktor Bysisphere nalezne pět set metrů velkou gigantickou medúzu. Její výstupkovité odnože, které fungují jako bezpečnostní tykadla, implantovaly Bestie Perliánům jako časové oči2). Perliáni jsou osvobozeni a CREST IV opustí soustavu Bourjaily3).