Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 323
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 323
Název:Časová policie
(Die Zeitpolizei)
Autor:William Voltz
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2435
Jsou to staří nepřátelé lidstva - vracejí se a čelí moci vibračních strážců
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor je pokládán za »časového zločince«

Roi Danton - »král« se dostane do nesnází

Atlan - Lordadmirál rozdává pohlavky

Icho Tolot a Fancan Teik - dva přátelé lidstva

Generál Ems Kastori - velitel 82. smíšeného stabilizačního svazu

Tro Khon - vibrační strážce a časový policista

Roscoe Poindexter - důstojnický čekatel z CRESTU IV

Perry Rhodan informuje Radu tří1) o závěrech lunární obří biopozitroniky NATHAN, že lidstvo bylo Trojkondičními napadeno kvůli zdánlivým časovým experimentům a že také akce Perliánů proti Gurradům1) byla zřejmě následkem experimentů s časem2). Kromě toho projeví domněnku, že Perliáni jsou jen podřízenou silou.

Zatímco se CREST IV, FRANCIS DRAKE a lodě 82. svazu generála Emse Kastoriho setkají v systému Modula, předá Roi Danton Pozemšťanům dvacet nových poloprostorových stopařů pro nejsilnější lodě. Atlan, ve kterém Guckyho poznámky vyvolaly pochybnosti, při tom prokoukne masku krále Svobodných obchodníků. Tajemství Michaela Rhodana ale zachová. Ke svému překvapení objeví Perry Rhodan, Atlan, Roi Danton, Melbar Kasom, Oro Masut, Fellmer Lloyd a důstojnický čekatel Roscoe Poindexter na úlomku třetí planety Moduly, která obsahuje ledovou jeskyni Dolanů, 130 metrů velký černý kulovitý křižník Haluťana Icho Tolota3) a Fancana Teika4), ve kterém se zdržuje také Susan Rhodan-Waringer. Rhodanova dcera přivolala na pomoc Haluťany, když se její matka dozvěděla o výpočtech NATHANA. Tolot potvrzuje podezření, že Časová policie existuje, a vysvětluje, že způsob, kterým byla třetí planeta Moduly zničena, poukazuje na zbraně starých Haluťanů. Oznamuje také, že Haluťané pocházejí z Prahaluťanů, kteří se před 70‘000 lety dostali z Velkého Magellanova mračna do Mléčné dráhy. Podle jednoho starého dokumentu bylo jedno sto Haluťanů kvůli svému pochybení »vyhnáno na věčné časy z říše První vibrační moci«5). O dvacet tisíc let později se z Haluťanů stala mocnost, zaútočili na Lemury a dostali je na pokraj zničení6). Posledních sto tisíc se jich potom o dalších dvacet tisíc let později z neznámého důvodu stáhlo do ústraní na svou planetu7).

Haluťané radí Perry Rhodanovi nechat OLD MANA zničit, aby odvrátil hrozící nebezpečí pro lidstvo.

Tro Khonův Dolan zaútočí na terranské lodě. Camaron Olek, kterého jeho nová úloha fascinuje, potlačí ve formě sebevědomě zdvojené osobnosti zničení GOLDEN STAR a skutečnost, že bojuje proti terranským jednotkám, a podrobí se zcela sympoziu8). Jako paratron označovaný dimenzionální transmiter, který Dolan nasadí, vytváří strukturální trhlinu v časoprostorovém kontinuu, skrz kterou napadené objekty mizí v hyperprostoru. S Rhodanem, jeho dcerou, Atlanem, Dantonem, Kasomem, Masutem, Lloydem a Poindexterem na palubě krátce na to oba Haluťané nasadí paratron své lodě proti vibračnímu strážci. Společně obě kosmické lodi projdou hyperprostorem. Po pádu zpět naváže časový policista se svými protivníky kontakt, vysvětlí Rhodanovi, že Pozemšťané kvůli svým časovým zločinům musí počítat s trestem, a krátce na to se stáhne.