Perry Rhodan 324 (Česká obálka) Perry Rhodan 324 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 324
Název:Ztroskotání v nicotě
(Im Nichts gestrandet)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2436
Časová police napadne OLD MANA - a myšob Gucky skáče do velkého dobrodružství
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Gucky - myšob skáče do velkého dobrodružství

Tro Khon - vibrační strážce a Časový policista

Bleep - živočich, který nic nezapomíná

Fellmer Lloyd - telepat se stane nedobrovolným zrádcem

Tronar a Rakal Woolver - vlnosprinteři Sboru mutantů

Rogar - časový cestovatel

1500 metrů velká počítačová loď GULINI dorazí 2. prosince 2435 ke CRESTU IV a zprostředkuje novou NATHANOVU analýzu. Protože hypnokrystaly podle výsledků pozitroniky OLD MAN s největší pravděpodobností převzali jen pro to, že představuje jediný hmatatelný následek terranských časových zločinů, očekávají Terranci, že Časový policista Tro Khon obřího robota neprodleně navštíví.

Pod vlivem parapsychického bloku, který mu Dvojkondiční během pobytu v oblasti trosek třetí planety Modula nasadili, začíná Fellmer Lloyd, který se už několik dnů necítí dobře, 4. prosince prozrazovat tajemství Solárního impéria. Jeho výroky ukládá Bleep, maličká bytost s vysokým paměťovým výkonem, kterého Tro Khon před léty chytil na jedné planetě ve Velkém Magellanově mračnu a který se ukrývá v šatech mutanta. Když CREST IV přejde do lineárního prostoru, Lloyd omdlí. Bleep se pokusí uniknout, Gucky ho ale chytí.

Bezprostředně poté se Tro Khonův Dolan přiblíží k OLD MANU. Protože stále ještě věří v dorozumění, zřeknou se Pozemšťané útoku na »Golema«, jak pojmenovali loď vibračního strážce. Dolan je ale napaden 100 ultrabitevních lodí OLD MANA, jehož řídící mozky se částečně osvobodili z moc krystalů. Současně ale zanikne HD-štít obřího robota.

Pomocí svých parapsychických sil skočí parasprinteři Rakal a Tronar Woolver z IMPERÁTORA III do obří kosmické stanice a pozorují přistání Časových policistů. Tro Khon najde řídící krystal a porazí ho v duševním souboji, po jehož konci se kyrstalický útvar přemění v howalgonium. Potom prorazí Časový policista do centrály a odpojí automatiku OLD MANA. Mozek Roga Fanthera1) propadne definitivně šílenství2). Vlnosprinteři předají vibračnímu strážci zprávu, že se ostřelování OLD MANA zřekli v naději, že se zde nachází důkaz pro nevinu Terranců, a uprchnou, než se znovu vybuduje HD-štít.

Gucky se při pokusu sledovat dvojčata Woolverova s Bleepem do OLD MANA dostane do robotské lodi, která ho přenese do lineárního prostoru, než velící impulz Tro Khona vypne pohon. Myšob převezme kontrolu nad lodí a dostane se na planetu polomateriálních Brelů, kteří jsou schopni cestovat časem. Cestovatel Wral, starý Brel, vypráví, že jednoho Časového policistu, který jeho národ chtěl kvůli časovým zločinům postavit k zodpovědnosti, přemístil do daleké budoucnosti. Poté co Brel Guckyho a jeho loď na několik hodin přemístil do minulosti, vrátí se myšob a Bleep zpět na Navo-Sever. Když dorazí na CREST IV, vypustí OLD MAN velký počet robotských lodí.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál