Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 313
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 313
Název:V táboře lvích lidí
(Im Lager der Löwenmenschen)
Autor:William Voltz
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2435
Kdysi byli pány Magellanu - nyní jsou zotročení a pronásledovaní
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Fellmer Lloyd - telepat a zaměřovač sboru mutantů

Major Hole Hole - velitel průzkumné operace Modula II

Poručík Mash Olney, seržant Wish Haagard a desátník Wallen Overmile - společníci majora Hohleho.

Gabal al Sharett a Clan Parrahat - dva lví lidé z Magellanu

Perliáni dají Fellmeru Lloydovi, Hole Hohlemu, Mashi Olneyemu, Wishi »Big Mountain« Haagardovi a Wallenu Overmilemu, které pevně drží v podmořské kopuli, na srozuměnou, že představují policejní moc, která jde po zločinech Terranců v Mléčné dráze1). Pěti vězňům, kterým je jasné, že je Trojkondiční chtějí použít, aby CREST IV a FRANCISE DRAKEA přiměli k přistání na Modula II, se podaří utéct z podmořské stanice.

V opuštěném zařízení Perliánů naleznou vibrační projektory k výrobě antipole, se kterým Trojkondiční neutralizují hypnotické impulzy krystalů. O něco později narazí pětice uprchlíků na 20 čtverečných kilometrů veliký zajatecký tábor, ve kterém se nachází asi 3000 vězňů. Gurradové, jejich symbolem je šípem provrtaný rudý míč2), jsou humanoidní bytosti silnější postavy, se širokými tvářemi, nízkým čelem, kočkovitýma očima a silnou vlasovou hřívou. Lloyd se telepaticky dozví, že lví lidé jsou vlastními staviteli hruškovitých lodí a před objevením Perliánů představovali vládce Velkého Magellanova mračna. Teď vedou gerilové boje a jsou neustále pronásledováni Trojkondičními a Generály, kteří byli kdysi bezvýznamným národem. Gurradové zajmou Terrance, poté co se pokusí vstoupit do jejich tábora2). Lloyd a jeho společníci se marně snaží o dorozumění se lvími lidmi, mezi kterými se odehrává interní mocenský boj o úřad vůdce, který nyní zastává Gabal Al Sharett.

Když se v systému Modula materializuje 500 hruškových lodí Gurradů a zaútočí na druhou planetu, zaútočí roboti Perliánů na tábor a Pozemšťané mohou uprchnout. Ze 400 mladých Gurradů, kteří pod vedením Clana Perrahata, nového vůdce, vyrazí ke kosmodromu, se jich jen 150 dostane k přistávací ploše. Pětice Terranců mezitím dorazí ke svému zničenému space-jetu, naváže spojení s CRESTEM IV a podají zprávu o Perliánech a vibračních modulátorech. Čtveřice ultrabitevních lodí OLD MANA zasáhne do bitvy o Modulu.