Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 305
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 305
Název:Hodina hypnokrystalů
(Die Stunde der Hypnokristalle)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2435
Před 47 lety se objevili v centrále USO - nyní spouští hromadný útok na Mléčnou dráhu
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Kapitán Rod Steiger a poručík Luigi Bernardo - dva důstojníci flotily, kteří doprovázejí Perryho Rhodana při nebezpečné operaci

Generálmajor Mannheimer - velitel New Luna

Linus Caldwell - vědec z New Luna

Roi Danton - Perry Rhodanův syn a král Svobodných obchodníků

Dříve než se s prchající ultrabitevní lodí 29. září 2435 dostanou na hranicích soustavy Vega k čekajícímu CRESTU IV, je zachycen radiogram: »Musím se vzdálit z blízkosti Země. Byli jsme převzati. Můj omyl se vymstil. Prosím o odpuštění. Podepsán: kapitán Rog Fanther, koordinátor.«

Ve stejnou dobu zničí bitevní loď OMASO pod velením plukovníka Clarka Dentchera 1100 metrů dlouhou a 600 metrů tlustou hruškovitou kosmickou loď, která přiletěla z Magellanových mračen do sektoru Červánky, a která nereagovala na volání a varovné výstřely. Z explozivního mračna se vynoří zelený, krychlovitý krystal o délce hrany 400 metrů, který se rozletí k Mléčné dráze. Původ krystalu vrhne nové světlo na zmizení terranských výzkumných lodí v Magellanu. OMASO dostane rozkaz obří krystal sledovat.

OLD MAN odletí do systému Jellicovy hvězdy, zničí na New Luna, druhé planetě, základnu Solární flotily a vypustí krystaly do mladé terranské kolonie.

Aby ověřily ochranný účinek drogy Heterocen-B a prozkoumali komunikaci krystalů, odeberou se Perry Rhodan, Roi Danton, devět příslušníků sboru mutantů a členové posádky CRESTU transmiterem do Jelly-City, hlavního města New Luna, jejíž obyvatelé byli hypnokrystaly podrobeni. Během akce zjistí kapitán Rod Steiger a poručík Luigi Bernardo, že vědec Linus Caldwell, který se dostal pod vliv krystalových agentů, zamýšlí transmiterem propašovat krystaly na palubu CRESTU. Caldwellův plán dokázat, že hypnokrystaly mohou využívat vědomosti svých obětí, je zmařen. S poznatkem, že Heterocen jen krátkodobě funguje proti hypnotickému vlivu krystalů, se Rhodanova skupina vrátí zpět do vlajkové lodi.