Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 304
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 304
Název:Přepadení na OLD MANU
(Überfall auf Old Man)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2435
Vojska robotského koordinátora jsou budou zmobilizovány - protože přicházejí krystaloví agenti
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - velký administrátor Solárního impéria

Roi Danton - mladík, jehož »maska« je tak dobrá, že ho jeho vlastní otec nepozná

Atlan - Lordadmirál USO

Orbiter Kajman a Janine Goya - dva tajemní Oxtorňané

Tako Kakuta, John Marshall, Ivan Ivanovič Gorašin a Gucky - členové sboru mutantů

Zatímco Perry Rhodan a jeho průvodci pronikají do hluboko nitra Sekce VIII, pozná koordinátor OLD MANA 28. září, že ze osamělých sekcí1) vychází nebezpečí, protože jejich mozky vyvíjejí strašidelnou aktivitu. Když převezme kontrolu všech sekcí, dozví se o robotských útocích, které tamní řídící mozek Platformy VIII až do té doby posílal na terranskou expedici. Protože koordinátor celou kosmickou stanici vyhlásí za uzavřenou, prchnou Terranci z osmé sekce a pohybují se po povrchu OLD MANU k Donem Redhorsem objevené osamělé sekci III1). Přitom se k nim hrozivě přiblíží tři ultrabitevní lodi, které se ale náhle zase vzdálí a OLD MAN je zničí. Roi Danton má podezření, že tajemná minipozitronika Little Man Orbitera Kaimana by za tento případ mohla být zodpovědná.

V Sekci III roboti koordinátora bez milosti zmasakrují Walkery1). Současně začnou z reproduktorů vycházet šílené skřeky a vrnivé zvuky. Pln hrůzy pozná Ivan Ivanovič Gorašin, že krystaloví agenti z Magellanu pronikly do osamělé sekce. Jeden shluk těchto maličkých částeček prachu, které jsou produktem vysoce vyspělé mikrotechniky, byl kdysi jednou hruškovitou kosmickou lodí zavlečen do Quintova centra. Laboratorní loď AVIGNON objevila vrak této kosmické lodi později 18. března 2388 v blízkosti centra Mléčné dráhy. Major Glenn Edwards z AntiESP sboru Galaktické kontrarozvědky, který byl imunní proti hypnosugestivnímu vliu a kterého Allan D. Mercant vyslal do Quintova centra, neúmyslně zavlekl část krystalového prachu do nitra hlavního stanu USO, jehož posádka se nyní dostala pod kontrolu hypnokrystalů. Edwards nakonec ale krystalové agenty zničil2).

Rhodan a jeho společníci ovládnou ultrabitevní loď a uprchnou. Kvůli tomu, že krystaloví agenti nepředstavují žádné nebezpečí pro pozitronické mozky, a že roboti na duševně zotročené Walkery energicky zaútočili, předpokládají Atlan a Roi Danton, že v OLD MANU existují ještě jiní živí tvorové, kteří doposud ve třetí Sekci hráli rozhodující úlohu a kteří se bránili proti převzetí hypnokrystaly.