Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1317
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1317
Název:Orphišský labyrint
(Die Orphischen Labyrinthe)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 446 NGL = 4033
Lov v pararealitě - dva zajatci jsou osvobozeni
Hlavní postavy románu:

Lainish - šéf Hatuatano se vydává na lov

Alaska Saedelaere, Sijol Caraes a Agruer Ejskee - Lainishovi společníci

Perry Rhodan - Terranec je transmutován

Veth Leburian a Srimavo - Desotho a jeho družka v pararealitě Yagguzanu

Roi Danton a Ronald Tekener - dva zajatci Orphišského labyrintu budou osvobozeni

Když se 77 Kalydonských lovců shromáždí před první labyrintovou branou, uvede Lainish, že se v Siom Som blíží setkání Věčných válečníků1). Zatímco se Lainish transmutuje v hrůzu nahánějícího, pancéřovaného Oghauera a Sijol Caraes a Agruer Ejskee v medvědovitého Muthera a klepety vybaveného Crabusse, promění se Alaska Saedelaere kvůli vlivu buněčného aktivátor v zarostlý kůrovitý útvar, který připomíná pařez. Lainish se rozhodne použít Saedelaereho jako návnadu. Pod záminkou, aby se v případě rozchodu mohli opět shledat, nechá sí Terranec o Lainishe prozradit koordináty světa Hatuatano Taloz v Siom Som. Přes Ronalda Tekenera2), který má ještěrovité tělo Cepralauna, najdou Srimavo ve formě Bansque a Veth Leburian, který jako Spearer má šest nohou a vlákny potaženou kostru a své psionické obličejové části může používat k vyzvědačství, Alasku Saedelaereho. Zcela v moci labyrintu se nacházejí Tekener se vydá poradit se s Roiem Dantonem2).

Poté co jeho Ezibree tělo padne za oběť pterskému lovci se vzhledem hadovitého Cotta, potká Akkar Perryho Rhodana. Ačkoliv si ho všiml při první návštěvě Nakkský portálový mistr, dostal se Terranec znovu do Orphišského labyrintu a má tělo Arliera, míšence s vlastnostmi Oghauera, Crabusse a Muthera. Zatímco zmíní misonářského Cepralauna, vzbudí Akkar v Rhodanovi zvědavost a dovede ho na oplátku za jeho pomoc do oblasti ještěrovitého monstra, který se ukáže být Dantonem, protože jeho buněčný aktivátor, stejně jako Rhodanův, charakteristicky září. Cepralaun, se snaží Arliera usmrtit, v poslední sekundě ale pozná, že je to jeho otec. Ačkoliv teď mají možnost útěku, trvají Danton a Tekener, kteří ztratili vztah k realitě mimo labyrint, na tom, že se postaví starému a důvěrnému nepříteli Lainishovi.

V překrytové zóně s další pararealitou, ve které lovci a pronásledovatelé mohou existovat jen jako čisté duše, naváží kontakt s trpasličím Gavvronem, který sám převzal roli návnady a chce je nalákat ke Caraesovi a Ejskeemu, kteří netrpělivě čekají na okraji překrytu. V okamžiku, ve kterém se Tekener a Danton z mikrouniversa vrátí, podnítí Srimavo a Leburian ale Caraese a Ejskeeho, aby vstoupili do zóny, takže oba Terranci mohou převzít jejich těla. Zatímco se vrátí s neživým tělem Cepralauna, oklamou Tekener a Danton Lainishe a vezmou trpasličího Gavvrona společně se Saedelaerem na Llango Moja. Jejich přání, být předvedeni před Věčného válečníka Ijarkora, aby oficiálně mohli poprosit o milost, je vyhověno3).

Rhodan, který se jen s Leburianovou pomocí mohl opět vrátit do psionické sítě, protože Nakkové přes Labyrintové brány mohou působit na nastavení labyrintové ponorky, pozná ze Saedelaereho popisu, že Caraes a Ejskee jsou biofyzikálně hyperregenerovaní Okefenokové z M 874) 5).

Saedelaere se dočasně stáhne do úkrytu na dně jezera Talsamon6).