Perry Rhodan 360 (Česká obálka) Perry Rhodan 360 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 360
Název:V říši teleporterů
(Im Reich der Teleporter)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
CREST IV navštíví sluneční soustavu filozofů - a Pozemšťané najdou přátele uprostřed nepřátel
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - pětisetletý slaví narozeniny

Atlan - desetitisíciletý mu blahopřeje

Roi Danton - Perry Rhodanův syn počítá s oslavou

Ronald Keller - major Solární flotily a velitel KC-31

Eileen Dacran, doktor Ču Piao-Teh, Oro Masut, John Marshall a Ras Čubaj - Perry Rhodavi společníci při prvním kontaktu s filozofy z M 87

Scanlon Ocachee - »Trojmyslitel« z národa Okefenoků

První administrátor je nyní díky odvážnému komandu Pozemšťanů, Haluťanů a Posbiů podrobně informován o posledních událostech na Zemi. Perry Rhodan si je bolestně vědomý toho, že Strážci času mohou lidstvu každou chvíli zasadit rozhodující úder. Je proto rozhodnutý najít cestu do domovské galaxie za každou cenu, neboť jeho místo v hodině nouze je právě tam. Jedinou naději spatřuje v setkání s inteligentními bytostmi, které by s Pozemšťany jednaly bez předsudků a umožnily jim návrat domů. CREST IV se tedy vydává na nelehkou pouť do soustavy Scintilla - a Perry Rhodan se svými druhy se ocitá V ŘÍŠI TELEPORTÉRŮ...


Během oslavy, které posádka CRESTU IV pořádá 28. června 2436 dodatečně u příležitosti pětistých narozenin Perryho Rhodana, dá Velký administrátor znovu jasně najevo, že neplánuje se s pomocí Kalupových konvertorů přivezených na palubě BOX-13‘111 vrátit zpět do Mléčné dráhy, ale že chce vyřešit problémy v M 87, aby tak odvrátil další nebezpečí pro Solární impérium.

Následujíce informace Inženýra ze základny Agena Thrumba, dorazí CREST IV 5. června do soustavy Scintilla, ve které žijí Okefenokové, »Filozofové a myslitelé« z M 87. Korveta KC-31 pod velením majora Ronalda Kellera odveze Rhodana a 28člennou skupinu, ke které patří Roi Danton, Oro Masut, John Marshall, Ras Čubaj a psycholog doktor Ču Piao-Teh a Eileen Dacran, ke druhé planetě slunce Scintilla, parku podobnému světu Pompeo Posar. Rhodan doufá, že od Okefenoků získá radu a informace o Budovatelích centra. Pozemšťané poznají, že trpasličí teleportér, který CREST IV 15. ledna 2436, krátce po jeho objevení v M 87, terorizoval1), byl Okefenokee.

Trojmyslitel Scanlon Ocachee vytkne Pozemšťanům, že vysílají naváděcí impulzy, se kterými by mohli přilákat Bestie do systému Scintilla. Zatímco Haluťané v CRESTU IV objeví vibrační vysílač, který tam nechal Moogh Argtz2), vynoří se 10 černých válcových lodí Bestií a zaútočí na průmyslový svět Kliban, který Scintillu obíhá jako první planeta a s Pompeo Posar je spojen řetězem teleportaci podporujících paraportových plošin. Scalon Orachee udržuje KC-31 poutacím polem na Pompeo Posar, ale když CREST IV, BOX-13‘111 a halutské lodě dokáží invazory společně s Okefenoky překonat, získají obyvatelé systému Scintilla důvěru k Pozemšťanům. 11. července se Perry Rhodan a jeho společníci zúčastní ceremonie, při které je 36 padlých Okefenoků vysláno do kosmického prostoru ve skleněných rakvích3).

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál