Perry Rhodan 358 (Česká obálka) Perry Rhodan 358 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 358
Název:Setkání v M-87
(Begegnung in M87)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Bestie čekají na den pomsty - ale rozhodnutí přijde příliš brzy
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor se zajímá o příčinu tajemného energetického výbuchu

Hisso Rillos, Pinar Alto, Harl Dephin, Camaron Olek, Rakal a Tronar Woolverové - hledači jsou objeveni

Gucky - myšob vyvine teorii

Icho Tolot a Fancan Teik - Perry Rhodanovi přátelé z Halutu

Agen Thrumb - Inženýr ze základny z M 87

Argtz - astronaut z národa Mooghů

CREST IV se skrývá v okrajových oblastech galaxie M 87. Přístroje zachytí jev, který je vyhodnocen jako materializace neznámé lodi. Současně je objevena silná flotila Dumfriů, která míří k neobydlené planetě. Rhodan tuší souvislosti a vydává se stejným směrem...


Po celé týdny trvajícím útěku přistane CREST IV1) v polovině května 2436 za účelem nutných oprav a obstarání zásob na Zemi podobné druhé planetě bezejmenného žlutého slunce. Počátkem června vyrazí CREST IV a loď Icho Tolota a Fancana Teika na radu Inženýra ze Základny Agena Thrumba k vnější oblasti M 87. 4. června jsou zaměřeny strukturální otřesy a reakce modrého záření, která poukazuje na to, že do M 87 dospěla nějaká loď stejnou cestou jako CREST IV. Terranská loď se poté přiblíží do oblasti, ve které se shromažďuje mnoho jednotek Dumfriů, kteří zřejmě hledají vetřelce. Z černé válcovité lodi, kterou napadnou Dumfriové, zachrání teleportéři Gucky a Ras Čubaj Moogha Argtze.

Bestie, která chtěla pátrací lodě Dumfriů odklonit do nově se objevené halutské lodi a jí sledující posbijské krychle, zavede CREST IV a loď Icho Tolota a Fancana Teika do systému Molak, ve kterém se zdržují BOX-13‘111 a kulovitá loď Pinara Alta a Hisso Rillose. Když Argtz po setkání v kosmické lodi Alta a Rillose objeví intervalový paprskomet Tro Khona, označí Pozemšťany za zrádce, zaútočí na ně a je zabit Paladinem2). Agen Thrumb vysvětluje, že vibrační impulzy intervalového paprskometu mohou být skutečně Dumfrii zaměřeny a mohly by je zavést k planetě Bestií.

Ras Čubaj, Kitaj Išibaši, Ivan Ivanovič Gorašin, Gucky a Paladin stačí sice ze tří planety Molaku ukrást dva paratronové konvertory pro opravu Halutských lodí, ale než CREST IV stačí vzít přístroje na palubu, jsou napadeni Dumfrii. CREST IV, fragmentální loď a obě halutské lodě útočníkům uniknou a ti soustavu zcela zničí.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál