Perry Rhodan 357 (Česká obálka) Perry Rhodan 357 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 357
Název:Arénoví bojovníci
(Die Arenakämpfer)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Šampión Mooghů vyzívá Paladina - k duelu na život a na smrt
Hlavní postavy románu:

Doktor Armond Bysiphere - asistent doktora Waringera

Harl Dephin - »pocitový mechanik« z planety trpaslíků

Camaron Olek - kosmonautický důstojník

Tro Khon - Časový policista se bojí »Moci vzniku«

Rakal a Tronar Woolverové - Atlanovi vlnosprinteři

Hisso Rillos a Pinar Alto - dva Haluťané

Cézar - »tučňák« hovořící interkosmem

Ulgurtz, Malatz a Giritz - tři neslušní návštěvníci z národa Mooghů

Iputax - arénový bojovník najde svého mistra

Záchranné komando z Mléčné dráhy konečně překonalo miliony světelných let a dostalo se do galaxie M 87, aby dopravilo zpět CREST IV a její posádku v čele s Rhodanem do Solárního impéria. Už na hranicích galaxie však muselo bojovat o život a pomoc mohli očekávat jen od krvelačných bojovníků arén...


Pod vlivem Modré centrální záře začíná Tro Khonovo tělo růst a pulzovat. Časový policista zaútočí na své společníky a Paladin ho musí zabít, protože ho Pinar Alto a Hisso Rillos nedokáží překonat. Aby se zbavili houfu modrých energetických koulí, je tělo Časového policisty vyhozeno ven. Zatímco obě lodi prchnout do lineárního prostoru, zanikne Dvojkondiční v mocné paraenergetické explozi, která má za následek nadsvětelnou šokovou vlnu.

Krátce na to zachytí Haluťané zprávu od 300 metrů dlouhého a 50 metrů širokého válcového křižníku s trychtýřovitou zádí v jazyce, který se podobá starohalutštině. S pomocným člunem válce přiletí tři Mooghové Ulgurutz, Malatz a Giritz k lodi Alta a Rillose. Cizinci, kteří se podobají čtyřmetrovým Haluťanům, mají ale černohnědou až červenožlutou, strupovitou, šestiúhelníkovými rohovitými destičkami pokrytou kůži, se označují za energetické nepřátele »Budovatelů centra«, protože ti prý vyhnali »První« a teď chtějí vyhubit i je. Zachytili fingované ultimátum Perryho Rhodana k Inženýrům ze základny a Budovatelům centra1) a od té doby chtějí navázat s Pozemšťany kontakt, protože v nich vidí spojence. Halutská a posbijská loď dorazí k SEL-24, druhé planetě slunce Molak, jednoho z mnoha světů, na kterých se Bestie připravují na rozhodující boj proti Budovatelům centra. Doktor Bysiphere a Tronar Woolver prchnout transmiterem do fragmentální lodi a odletí s ní dříve než je loď Haluťanů tažným paprskem přinucena k přistání. Malý tučňákovitý Arzazyl Cézar, kterého si Bysisphere vzal na palubu halutské lodi, se ztratí při transmisi.

Arénový bojovník Iputax požaduje souboj s Paladinem, adekvátně podle barbarského společenského řádu Mooghů, a je speciálním robotem poražen. Zatímco Rakal Woolver následně s pomocí svých parasil Mooghy rozptýlí, mohou se Camaron Olek, Haluťané a Paladin dostat ke své lodi a potom společně s mutantem SEL-24 opustit.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál