Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 347
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 347
Název:Slídiči z M-87
(Die Sucher von M-87)
Autor:William Voltz
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Na světě psychologů zavládne panika - Bestie je volná
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan se vydá s CRESTEM IV na pronásledování

Perry Rhodan, Roi Danton, John Marshall, Oro Masut, doktor Josef Lieber a doktor Jean Beriot - Velký administrátor a jeho společníci mají být podrobeni »vymývání mozku«

Agen Thrumb - Inženýr ze základny a nositel Centrální záře

Luro Movan - šéfpsycholog z planety hledačů

Gucky - myšob naváže kontakt s vězni

Agen Thrumb odveze Perryho Rhodana, Roie Dantona, Oro Masuta, Johna Marshalla, doktora Josefa Liebara a doktora Jeana Beriota se 3000 metrů dlouhou a 500 metrů širokou dumfrijskou superbitevní lodí na Dwellion, druhou planetu žlutého slunce Dewell. Zatímco CREST IV válcovou loď Dumfriů sleduje s pomocí poloprostorového stopaře, odlétají Icho Tolot a Fancan Teik s jejich lodí do systému Parjar. Chtějí vládcům M 87 klamným manévrem namluvit, že disponují ještě funkčním dimenzotranzičním pohonem, se kterým by mohli v případě nouze posádku CRESTU IV odvézt zpět do Mléčné dráhy.

Na vodním světě Dwellion žijící Afanové se označují za »hledače vnitřní pravdy« a tvoří psychologickou kastu M 87. Jsou to štíhlí, čtyřrucí tvorové se stříbrnou kůží a velkou, hruškovitou hlavou, která disponuje čtyřma očima a dvěma dlouhými tykadly, které se mohou složit do turbanu. S těmito tykadly jsou Aphaneové schopni zaměřovat a interpretovat intervalové vibrace a pětidimenzionální buněčné záření inteligentních mozků. Luro Movan, přední hledač Aphaneů, projeví přesvědčení, že Rhodan a jeho společníci jsou ovlivněni Bestiemi, aniž by to věděli. Když se mu nepodaří vězně během pohovoru dostat z vlivu Bestií, podrobí po pěti dnech doktora Beriota ochranné léčbě, ve jejímž průběhu fyzik přijde o rozum1). Rhodan, Marshall a Masut poté uniknou. Dantonův osobní strážce se sice znovu dostane do moci Dumfriů, ale Rhodan a Marshall osvobodí dvě Bestie ze speciálního vězení, aby s nimi navázali kontakt. Bestie ale ignorují své osvoboditele a začnou ničit zařízení na Dwellionu.

Protože pozná, že udělal chybu, nabídne Rhodan Inženýrovi ze základny, že obě Bestie zneškodní. Agen Thrumb, jehož Dumfriové kvůli pětidimenzionálním buněčnému záření Bestií propadnou zoufalé panice a který jako poslední možnost vidí jen naprosté zničení planety, s tím souhlasí. Poté co selže pokus Terranců Bestie pohřbít pod zříceným skaliskem, požaduje Rhodan od Karryta Orrayta, vrchního komandéra dumfrijské flotily jeden pomocný člun. Podaří se mu obě Bestie nalákat na palubu šedesáti metrového člunu, který po startu exploduje.

Ve všeobecném zmatku odnese Ras Čubaj a Gucky Rhodana a jeho společníky na palubu space-jetu a odletí s ním ke CRESTU IV, který se nachází v zaměřovací ochraně rudého dvojslunce. V radiogramu pro Agena Thrumba lituje Rhodan událostí na Dwellionu a žádá o vyjednávání. Zároveň ale pohrozí, že odletí k tajné planetě Bestií v M 87 a požádá o pomoc tam, kdyby Inženýři ze základny a přední hledač Aphaneů rozhovor odmítli.