Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Dumfriové
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:M 87
Dumfriové
Dumfriové
© VPM kg.

Dumfriové přestavují v kastovním systému galaxie Druithora (M 87) kastu válečníků. Nahradili na přání panujících Budovatelů centra předešlý válečný národ, mezitím zdegenerované Skoary.

Dumfrie je přitom jen přezdívka, kterou používají prakticky všechny národy M 87. Pravé jméno jejich národa zní Kurluxové.

Popis

Podobají se vzpřímeným želvám se šesti končetinami. Jako nohy slouží dvě kratičké končetiny, které sotva unesou mohutné kulaté tělo. Mají čtyři paže. Hlava, sedící na masivním krátkém krku, také připomíná pozemskou žábu. Trup těchto obrovských bytostí je beze zbytku chráněn přirozenými krystalickými krunýři, záda jsou navíc zpevněna želvovitým pancířem. Celý povrch těla se v osvětlení kovově třpytí. Přes hruď se táhly zkřížené pruhy až k širokému pasu, který se vpředu uzavíral skoro dvaceticentimetrovým kovovým zámkem. Pod ním byly směšně úzké kalhoty ke kolenům, nohy vězely ve vysokých kožených holinkách.

Kosmické lodě

Válcovité lodě Dumfriů jsou přizpůsobeny hlavně pro bojové aktivity. Dumfrieské superbitevní lodě jsou dlouhé asi 3000 metrů a široké 500 metrů. Jsou zkonstruovány tak, že přistávají na záďové plošině, která se trychtýřovitě zvětšuje.

Pomocné čluny jsou dlouhé 60 metrů a 20 metrů široké.

Poznámka: Je pravděpodobné, že v nákresech z PR 543 a PR 639 je zobrazena dumfrijská loď, i když se podle nadpisu jedná o loď Okefenoků. Údaje nákresu odpovídají údajům z PR 347. Jedná se také o posádku Dumfriů.

Známí Dumfriové