Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 346
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 346
Název:Varování z onoho světa
(Warnung aus dem Jenseits)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Galaktická bomba je připravena - jen časový badatel zná ničivý plán
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor je nedůvěřivý, když je mu nabídnuta šance k návratu

Atlan - Arkonidan podnikne zkušební let

Major Čaj Kulu - důstojník se bude učit létat

Icho Tolot a Fancan Teik - přátelé Pozemšťanů z CRESTU IV

Gucky a Kitaj Išibaši - myšob a sugestor vedou soukromou válku proti pánu pevnosti

Agen Thrumb - Inženýr ze základny a nositel Centrální záře

Joshua Liumbve - časový badatel

Analýza šéfmatematika doktora Josefa Liebera a technického štábu CRESTU IV ukáže 29. března 2436, že je nemožné dimenzotransiční pohon nainstalovat během čtyřiadvaceti hodin a že MINHAU musela být tímto agregátem tedy vybavena už před tím. Agen Thrumb poté vysvětluje, že Budovatelé centra se už před třemi týdny rozhodli dát Terrancům k dispozici loď a že kvůli jejich gerilové taktice doposud otáleli. Pošle k Pozemšťanům dvanáct Modrých, aby jim pomohli nastavit kompenzátor dimenzotransičního pohonu. S Atlanem, Ralfem Martenem, Rasem Čubajem, majorem Čajem Kuluem, dvanácti Modrými a tajně na palubu proniknuvším Icho Tolotem podnikne MINHAU zkušební let k slunečnímu trojúhelníku Parjar1). Podle výroku Modrých je dimenzotransiční let možný jen z této pozice, protože zde leží průsečík nadřazených siločar, které modrou centrální záři neutralizují. Zapnutí dimenzotranzičního pohonu ale aktivuje 115 let starý záznam profesora Joshua Liumbwa1). Časový badatel oznamuje, že z rozhovoru bílé, šestiruké bytosti s jedním Modrým poznal, že obyvatelé M 87 do MINHAU zabudovali hyperenergetický úrovňový měnič a nastavili ho exaktně na gravitační pole Mléčné dráhy. Při příletu lodě do Mléčné dráhy by úrovňový měnič přemístil její slunce do cizí existenční roviny.

Čaj Kulu pochopí, že už jeho vypovězení na Firestone a objevení tamní pyramidy1) byl částí plánu Budovatelů centra, kteří chtěli s pomocí MINHAU zničit domnělý nový domov obávaných Bestií. Dříve než je spuštěn Liumbwem připravený atomový výbuch, opustí posádka MINHAU a přejde do lodi Fancana Teika, kterého Perry Rhodan z opatrnosti poslal do systému Parjar. Uvolněná energie úrovňových měničů přivede ke sluncím Parjaru modrou centrální záři.

Mezitím Pozemšťané vyklidí pevnost Inženýra ze základny, protože se k ní blíží silný bojový svaz. Dumfriové Agena Thrumba stačí ale Perryho Rhodana, Roie Dantona, Oro Masuta, Johna Marshalla, doktora Josefa Liebara a doktora Jeana Beriota zajmout.