Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 356
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 356
Název:Zběh
(Ein Zeitpolizist desertiert)
Autor:William Voltz
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Zběh zná most ke kulové galaxii M 87 - a cestu k nezvěstným
Hlavní postavy románu:

Tro Khon - Časový policista dezertuje

Doktor Armond Bysiphere - hyperfyzik a asistent vynálezce FpF-přístroje

Dubak Orphon - kapitán uprchlické lodi

Hisso Rillos a Pinar Alto - dva Haluťané

Pera Isigonis - generál a velitel flotily v systému Vega

Reginald Bull - Státní maršál Solárního impéria a Perry Rhodanův nejstarší kamarád a spolubojovník

Camaron Olek - terranský kosmonaut, člen sympozia

Že jsou Strážci času jen poslušnými otroky ovládanými tajemnou První vibrační mocí, je již víc než jasné. Nástrojem ovládání jsou jejich symbionti. Uvědomil si to i Tro Khon a pokusil se svého symbionta zbavit. A Reginald Bull přemýšlí, jak najít Perryho Rhodana...


V soustavě Vega je zničena Dolanem HAPPY OLDTIME, patnáctisetmetrová nákladní loď beznadějně přeplněná asi sto tisícem uprchlíků ze systému Yardin, který napadli Dolani. Jen asisten Geoffry Abela Waringer doktor Armond Bysisphere přežije a je zachráněn ultrabitevní lodí PASOLI. Krátce na to zničí druhý Dolan prvního. Dvojkondiční Tro Khon, který se osvobodil od svého symbionta1), oznamuje Pozemšťanům, že v Para-arzenálu byli aktivováni všichni Časoví policisté2). Reginald Bull, Allan D. Mercant, doktor Armond Bysisphere, Fellmer Lloyd, Camaron Olek2) a Haluťané Pinar Alto a Hisso Rillos4) přejdou na palubu Dolanu, aby jednali s raněným a jedem symboflexního partnera oslabeným Časovým policistou. Tro Khon, který se vidí jako ničitel starého pořádku, uvádí, že pochází z »Říše vzniku«, do které mu je ale zapovězen návrat, a že se jedná o galaxii M 87. Tvrdí, že se tam musí nacházet i Perry Rhodan, a vysvětluje, jak byl CREST IV stržen do hyperprostoru a druhově stejnorodá energie galaxie M 87 ho přivábila5). Bull se rozhodne poslat CRESTU IV stejnou cestou pomocnou expedici.

Tu tvoří 3000 metrů velký BOX-13111, jeden z nejmodernějších fragmentálních lodí Posbiů, a kosmická loď Alta a Rillose, ve které se nacházejí také dvojčata Woolverova, doktor Bysisphere, Olek a Paladin. Když se jen část FpF-přístroji vybavených lodí terranské flotily postaví útoku 200 Dolanů na Sluneční soustavu, informuje Tro Khon Bulla, že v Para arzenálu Časové policie byl vyvinut protiprostředek proti tomuto dodatečnému přístroji k transformačním dělům.

Hrozba ostatních Dolanů přiměje váhajícího Tro Khona, aby se se svou vlastní lodí odebral do EX-13111. Tifflorova flotila vyprovokuje v boji s útočníky stav, který se podobá tomu, kterému se v lednu 2436 stal obětí CREST IV. WYOMING6) plukovníka Dona Redhorse s Reginaldem Bullem pozoruje, jak jsou fragmentální loď a halutská loď stržené do hyperprostoru7).

Obě lodě se přesunou do centra M 87 a transmiterovým způsobem jsou zase vyzářeny ven. Modrá centrální záře obří galaxie ovlivní Tro Khona. Varuje své společníky před »Mocí vzniku« a rozloučí se svým Dolanem, který je bezprostředně poté zničen pětidimenzionální strukturovou frontou.