Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 350
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 350
Název:Patrola robotů
(Robot-Patrouille)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Hromadný útok na Terru začíná - a invazoři narazí na Paladina lidstva
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Státní maršál Solárního impéria a Perry Rhodanův zástupce

Major Jano Orloff - velitel robotské školy v Quintově centru

Poručík Tim Fegeman - asistent majora Orloffa

Harl Dephin - pocitový inženýr ze Sigy

Drof Retekin, Amos Rigeler, Mirus Tyn, Cool Aracan a Dart Hulos - specialisté USO z týmu Thunderbolt

Tro Khon - velitel invazorů do Sluneční soustavy

Tako Kakuta a Jumpy - teleportéři transportují obludu

22. dubna roku 2436 sdělí Centrální plazma Posbiů na Světě sta sluncí1) důstojníkovi USO majoru Jano Orloffovi, že dvacet tisíc fragmentálních lodí bude podřízeno velení Reginalda Bulla. Robotský specialista Orloff je na posbijském světě svědkem testování Paladina, Siganci a Posbii společně vyvinutého, čtyři metry vysokého a v ramenou dva metry devadesát širokého robota, který se zvnějšku podobá velkému Haluťanovi nebo Dvojkondičnímu2). Váží 3.45 tuny a disponuje HD-štítem. V běhu může Paladin dosáhnout maximální rychlosti 162 kilometrů za hodinu, ve vesmíru prosté rychlosti světla. Posádku ze Super-Atronital-Compositumu, synthoplastexotické kompozitní slitiny, robota Paladina, jehož vnitřek je rozdělen do sedmi palub, tvoří šest siganských specialistů USO z týmu Thunderbolt. Patří k nim kyberneti poručík Cool Aracan, pro pohybovou mechaniku zodpovědný strojní inženýr kapitán Amos Rigeler, matlogik nadporučík Drof Retekin jako šéf počítačové a zaměřovací centrály, vysokoenergetický inženýr kapitán Mirus Tyn, zbraňový inženýr poručík Dart Hulos a velitel major Harl Dephin. Jako »pocitový mechanik« je Dephin schopen vysoce kvalitního robota řídit pomocí »simultánních emočních a reflexních transmisí«2). S hlavou spojená, vysoce elastická SERT-helma vysílá mentální velící impulzy Sigance parapsychickou cestou a překládá je okamžitě do strojového jazyka. Při pokusech se ukáže, že Paladin předčí nejmodernější terranské bojové stroje. Následujícího dne odstartuje 20‘000 fragmentálních lodí ke Sluneční soustavě, kam dorazí 25. dubna. Paladin doprovází majora Orloffa do Quintova centra a odtamtud se transmiterem přesune na Měsíc.

Ve stejnou dobu aktivuje Tro Khon3) na rozkaz První vibrační moci v paraarzenálu4) Časové policie pět set dalších Dvojkondičních s jejich Dolany. Když jeho symboflexní partner při nehodě utrpí těžké poranění, uvolní se náhle Tro Khonova mysl, a Časový policista pozná, že doposud byl symbiontem ovládán. Vzpomene si na důkazy, které mozky OLD MANA předložily na podporu neviny Terranců, a je mu jasné, že Terra nikdy s časoprostorovými konstantami neexperimentovala. Symboflexní partner se ale zotaví a znovu získá moc nad Časovým policistou.

28. dubna zaútočí pět set Dolanů na Sluneční soustavu. Narazí tam na obřího robota OLD MANA, který byl vybaven dvaadvaceti FpF-přístroji5), na 50‘000 kosmických lodí Pozemšťanů a na fragmentální lodě Posbiů. V zuřivě vedené kosmické bitvě, ve které hlavní roli hraje WYOMING6) a 78 dalších bitevních křižníků vybavených FpF-přístroji, je zničeno téměř čtyři sta Dolanů, než Dvojkondiční ustoupí. Osm Dolanů ale pronikne až k Zemi a přistanou v oblasti Terrania-City. Když Časová policie začne běsnit v centru města, zasáhne Paladin, podporován teleportéry Tako Kakutou a Jumpym, a vypořádá se s Terekem Khanem a ostatními sedmi Dvojkondičními7).